Briti jooksja kolmas võit ja rajarekord Võidupüha maratonil

Foto: Laura Toomesoo
 Jonathan Rosenbrier võitjana finišis. Foto: Laura Toomesoo

Täna Pärnumaal toimunud Võidupüha maratoni võitis kolmandat aastat järjest Jonathan Rosenbrier Suurbritanniast, kelle võiduaeg 2:36.06 tähistab uut rajarekordit.

Briti jooksja eelmine ja mullu joostud rajarekord oli täpselt minuti jagu kehvem ehk 2:37.06. 2017. aastal, mil ta samuti maratoni võitis, sai ta lõpuajaks 2:39.12. „Kõikidel kordadel kui Pärnus olen jooksnud, on puhunud tugev vastutuul. Võitlesin ligi 40 kilomeetrit üksinda ja andsin endast kõik,“ rääkis Jonathan Rosenbrier.

Teiseks platseerus tänasel maratonil Marek Võsu (SK ProRunner) tulemusega 2:52.20. “Teine koht tuli mulle väikese üllatusena. Kuu aega tagasi oli mul seljaga probleemid ja see tõmbas treeningutele väikse piduri peale. Läksin rajale mõttega aeg alla kolme tunni saada, kuna hetke vormist polnud erilist aimu. Siiski õnnestus korralikus vastutuules ja mitte just kõige kergemal maratoni rajal joosta oma isiklik rekord,” ütles Võsu ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Tema varasem isiklik rekord 2:53.52 pärines 2016. aastast ja jooksis ta selle Tartus.

Kolmas koht kuulus Margus Luhtojale ajaga 2:56.35. “Nagu võitja hea aeg näitab, siis tuule süüks pole midagi mõtet ajada mul. Arvatavasti ladusin trennides viimast lihvi nõrgavõitu põhjale ja maraton tõi tõe välja!Kolmanda kohaga olen kindlasti rahul ja, kui oleks ka tunduvalt tagapool olnud, siis lõpuni oleks kindlasti tulnud, sest tänane päev pole katkestamiseks sobilik,” sõnas Luhtoja.

Naistest võitis maratoni algusest peale juhtinud Klarika Kuusk (Treeningpartner) tulemusega 3:15.33, kelle jaoks on see kodune maraton. Tegemist on tema kolmanda võiduga Võidupüha maratonil.

“Esimesed 11 km puhus vastutuul. Kannatasin seda. Endal käis peast läbi, et nii palju energiat kulub, mida ma küll edaspidi teen? Kuidagi katsusin vastu pidada,” ütles Kuusk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Ta lootis ise aega 3:10 kanti, aga täna ei tulnud. Esimese Võidupüha maratoni võitis Kuusk viis aastat tagasi. “Kui ikka esimeseks tuled, on kõik õnnestunud. Ega see maratoni rada ei ole aja jooksmiseks. Kohati on ikka puhas liiv.”

Mulluse võidu vahetas täna teise koha vastu Kaidi Keir Kukk ajaga 3:19.32. Kolmandat naist pidi finišisse ootama tükk aega. Selleks osutus Jelena Melnikova ajaga 3:33.15.

Poolmaratoni ehk 21,1 km distantsi võitis Marek Nõmm ajaga 1:17.09. Teisena jõudis Pärnu kesklinna finišisse Martin Tarkpea 1:20.12-ga ja kolmandana Veljo Liplap 1:20.32-ga. Naistest võitis poolmaratoni Minna Kuslap (SK Jooksupartner) ajaga 1:25.13.

“Natuke kahju, et tuul nii tugevalt puhus, sest jaksu nagu oli ja oleks võinud hea aja joosta. Jooksin terve tee üksi. Sel aastal ei eksinud ära ja jõudsin ikka kenasti finišisisse,” lausus Kuslap. “Ei läinud täna aega jooksma, sest tuul segas. Muidu jooksin umbes 3.55-ga kilomeetreid, mis oleks lubanud paremat aega.” Teisena lõpetas Anu Teppo 1:27.42-ga ja kolmandana Maris Heinaru (Treeningpartner) 1:31.14-ga.

Pärnumaa Võidupüha maratoni tulemused