Briti kuningliku pere sugulased Pippa ja James Middleton suusatavad Vasaloppetil

Maailma ühe tuntuima ja ühtlasi pikima (90 km) suusamaratoni Vasaloppeti korraldajad kinnitasid, et tänavusest sõidust võtavad osa Pippa ja James Middleton, kes on Briti kuninganna minia Catherine’i õde ja vend.
“Fantastiline, et nii kuulsad inimesed soovivad meie võistlusel osaleda! See näitab, et Vasaloppet ei meelita ainult tuntud suusatajaid, vaid ka tuntud isiksusi üle maailma,” ütles Vasaloppeti infojuht Per Strid.
Pippa ja James Middleton loodavad Vasaloppetist osavõtuga koguda ka võimalikult palju raha heategevuseks, et aidata puuduse alla kannatavaid lapsi tasuta hommikusöögiga. Teisipäeva pärastlõuna seisuga oli Pippa Middletoni heategevuskampaaniale annetanud 75 inimest 4917 naelsterlingi väärtuses.
Rootsi kuningapere liikmetest on Vasaloppeti läbinud kuningas Carl XVI Gustaf, kes 1977. aastal sai aja 8:12.41 ja kümme aastat hiljem märksa parema tulemuse 7:09.45. 1997. aastal läbis kuningas võistlusmaa 7:37.00ga. Prints Carl Philip suusatas Vasaloppetil 2004. aastal ajaga 6:21.52. Printsess Madeleine on läbinud vaid Vasaloppeti lühema distantsi.
Vasaloppet sõidetakse 4. märtsil klassikalises tehnikas. Tiitlit kaitseb rootslane Jörgen Brink, kes tänavu võitis ka Tartu maratoni.