Brüsselis selgusid Teemantliiga võitjad

Belgia pealinnas Brüsselis toimus 27. augustil Teemantliiga viimane osavõistlus, kus meeste pikematest distantsidest oli kavas 1500 m ja 3000 m takistusjooks ning naistel 3000 m takistusjooks ja 5000 m jooks.
Meeste 1500 m jooksus läbiti esimene ring 54.37-ga, 800 m vaheaeg 1.52,66. Algul end jooksjaterivi tahapoole hoidnud keenlased Kiprono Augustine Choge ja Asbel Kiprop võtsid viimasele ringile minnes juhtohjad enda kätte. Kiprop võitis jooksu ajaga 3.32,18 pälvides ühtlasi kogu Teemantliiga arvestuses 22 punktiga esikoha. Teisena lõpetas üllatuslikult USA jooksja Leonel Manzano isikliku rekordiga 3.32,37. Kolmanda koha sai Choge 3.32,88-ga, kes Teemantliiga arvestuses kogus 13 punti, mis andis talle sarja kokkuvõttes teise koha.
Meeste 3000 meetri takistusjooksu võitis selle distantsi Euroopa meister ja olümpia hõbemedaliomanik Prantsusmaad esindav Mahiedine Mekhissi Benabbad isikliku rekordiga 8.02,52, jättes selja taha keenlase Paul Kipsiele Koechi. Keenlase teise koha aeg oli 8.07,66. Kolmanda koha sai etiooplane Roba Gari 8.13,15-ga.
Naiste 3000 m takistusjooksus kindlustas endale Teemantliiga võidu Brüsselis 9.22,34-ga teisena lõpetanud keenlanna Milcah Chemos Cheiywa. Viimasel etapil võitis distantsi etioplanna Sofia Assefa ajaga 9.20,72.

Naiste 5000 m jooksus ei andnud teistele mingit võimalust etapivõidule maailma tänavuse hooaja edetabeli liider keenlanna Vivian Cheruiyot, kes läbis distantsi ajaga 14.34,13. Temale kuulus esikoht ka Teemantliiga arvestuses 18 punktiga. Teise koha sai täna keenlanna Linet Chepkwemoi Masai 14.35,07-ga ja kolmanda koha etiooplanna Sentayehu Ejigu 14.35,13-ga. Türgit esindav Alemitu Bekele jooksis isikliku rekordi 14.36,79, kuid sellest ei piisanud rohkemaks kui neljandaks kohaks.