Daana Suun jooksis lühikeses riietuses külmaga Pisa maratoni alla 3 tunni

Daana Suun Pisa maratoni viimasedi meetreid võtmas. Foto: erakogu
Daana Suun Pisa maratoni viimasedi meetreid võtmas. Foto: erakogu

Maailma kuuel suurimal maratonil kaasa tegev Daana Suun, kes on neist praeguseks lõpetanud neli, jooksis täna Itaalias Pisa maratonil, mille lõpetas vaatamata külmale ilmale lühikeses jooksuriietuses ajaga 2:56.17, mis andis talle üldarvestuses 119. koha. Tegemist on Eesti tänavuse hooaja neljanda tulemusega.

Suun otsustas starti minna lühikeses jooksuriietuses, sest ilmateade lubas tänaseks +9 kraadi sooja, kuid läks teisiti. “Stardis näitas -4 kraadi, finišis +2. Teine pool tempo langes külma tõttu kahe minuti võrra. Läks ikka väga külmaks, lõpus tibutas ka veel, aga eesmärk sai täidetud,” ütles Duun ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Ta läbis esimesed 10 km ajaga 40.56, poolmaratoni vaheajaks tuli 1:26.50. Ka keenialastel läks külmaga jooksmine raskeks. “Nad tulid jooksma aega 2:15, aga jooksid 2:20,” märkis Duun.

Oma esimese maratoni jooksis Daana Suun 2015. aasta novembris ajaga 3:17.55. Viimase aastaga on ta oma maratoni tulemust parandanud 20 minutiga. “See oli mu kuues maraton. Tuleb vähem treenida ja tulemused kohe paranevad nagu sel aastal näha. Tuleb õigeid trenne teha,” viitas Suun. Järgmisel aastal tahab ta suurematest maratonidest sihiks võtta Tokyo ja Bostoni maratoni.