Daana Suun tahab joosta kuuel maailma suurimal maratonil

Daana Suun Chicagos. Foto: erakogu
Daana Suun Chicagos. Foto: erakogu

7. oktoobril Chicago maratonil jooksnud Daana Suun on seadnud omale eesmärgiks läbida maailma kuus suurimat maratoni, neist pooltel on ta nüüdseks juba osalenud.

Ta on jooksnud New Yorgi, Berliini, London ja Chicago maratonil. Nimekirjas on veel puudu Boston ja Tokyo, mida Daana sihib järgmisel aastal. Koha kinnitust ta veel maratonile saanud ei ole, kuid kõik on siiski võimalik.

40 000 osalejaga Chicago maratonil Daanal otsest eesmärki ei olnud. „Uus isiklik rekord oli plaanis küll, kuid kuna viimasel nädalal vaevas mind palavik, nohu ja köha, siis ei pannud ootust maksimumile,“ rääkis Daana ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Ometi suutis ta oma tippmarki parandada 11 minuti ja 23 sekundiga. Daana Suun sai üldarvestuses 1501. koha ja naistest 142. koha ajaga 3:02.21

Ise ta selle tulemusega rahule ei jäänud, sest kolme tunni piir jäi alistamata. „Kui öelda, mis läks valesti läks, siis kõik läks. Öösel sain magada ainult tund aega, hotellis olid konditsioneeriga probleemid, ning see tegi jubedat lärmi. Lõpuks loobusin proovimast magada ning kell 4 hakkasin juba maratoniks valmistuma,“ kirjeldas Daana maratonieelset seisu.

Maratoni start anti hommikul kell 7.30. „Algus sujus hästi, kuni hakkas tugevamalt sadama ning jõudsime tuulisemasse kohta, lisaks andis magamatus tunda. Chicago maratoni rada oli väga hea, tõuse esines, kuid mitte palju nagu ka keerutamist. Joogipunkte jagus väga palju, kuid joogi kättesaamine osutus keeruliseks, sest topse hoiti käelabal ning enne, kui sa haarata jõudsid, kukkus see maha,“ tõdes Daana.

Chicago maraton oli tema jaoks elu viies maraton. Seni läbinutest peab Daana enda jaoks absoluutseks lemmikuks New Yorgi maratoni. „Vastuvõtt ja korraldus on seal laitmatu, kuid kellel võimalust ning tahtmist jagub, tasuks joosta ka Chicago maratonil. See on omaette kogemust, mida mujal ei saa. Tuulega tuleb arvestada igal päeval,“ märkis Daana, kelle eesmärgid ei piirdu maailma kuue suurima maratoni läbimisega.

Chicago maratoni võitis Somaalia päritolu Briti jooksukuulsus Mo Farah Euroopa rekordiga 2:05.11. Naiste parimana lõpetas keenialanna Brigid Kosgei ajaga 2:18.35.