Daegu esimene medalikomplekt läks naiste maratonis Keeniasse

Lõuna-Koreas Daegus toimuva kergejõustiku MM-i esimesel medalialal naiste maratonis said Keenia naised kolmikvõidu. MM-ile maailma edetabeli kolmanda ajaga tulnud Edna Kiplagat (fotol) õigustas oma favoriidikoormat ja võitis ajaga 2:28.43, teisena finišeeris võitjast 17 sekundit hiljem Priscah Jeptoo ja kolmandana Sharon Jemutai Cherop 31-sekundilise kaotusega.
,
Üsna kiirel rajal joostud maratoni saatus otsustati 34. kilomeetri paiku, kui otsustava kiirenduse tegid kolm keenlannad ja etiooplanna Aberu Kebede. Kebede pidas tempole vastu vaid mõned kilomeetrid ja kustus seejärel. Umbes 39. kilomeetri paiku kiirendas Kiplagat veelgi ning maha jäid ka Jeptoo ja Cherop. Viimastel kilomeetritel tegi kõvat tempot ka etiooplanna Bezunesh Bekele, kuid enne tuli lõppujoon vastu ja keenlannad võisid tähistada kolmikvõitu.