Daisy Kudre sai suusaorienteerumise EM-il lühirajal 9. koha

Daisy Kudre pärast lühiraja võistlust. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Eestlanna Daisy Kudre sai Türgis suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlustel kolmandal võistluspäeval kavas olnud eraldistardist 5,7 km lühirajal 9. koha, millega kordas oma senist parimat tulemust. Sama positsiooni võitles ta välja ka sprindirajal 2014. ja 2016. aastal.

„Pärast kahte pingelist ja füüsiliselt väga raskelt kulgenud võistluspäeva läksin täna rajale pingevabalt ja hea tujuga. Kuigi siinne maastikutüüp ei ole mulle sobivaim, tegin nii tehniliselt kui füüsiliselt hea soorituse. Mõnesekundilisi vigu ehk tuli ette, kuid üldiselt oli sõit sujuv ja ühtlane ning kokkuvõttes jään täna endaga igati rahule,“ ütles Daisy Kudre, kes läbis distantsi 34 minutiga (+3.33).

Doris Kudre, keda vaevab õlavigastus, lõpetas 24. kohal (+7.51) ja Epp Paalberg 30. kohal (+12.33). Euroopa meistriks tuli rootslanna Magdalena Olsson ajaga 30.27, teine oli soomlanna Salla Koskela (+1.26) ja kolmas venelanna Maria Ketškina (+1.35).

Meeste 7,4 km lühirajal tegi Eesti koondise esinumber Mattias Jaama mõned orienteerumisvead ja sai 30. koha (+8.00), Kevin Hallop 36. koha (+12.39). Kuldmedalile käis pingeline heitlus. Napi kolme sekundiga võitis esikoha viimasena startinud rootslane Erik Rost ajaga 35.36, võttes sellega revanši kaks päeva tagasi tema ees sprindikulla võitnud norralaselt Lars Moholdt’ilt. Pronksi võitis sprindis neljas olnud venelane Sergei Gorlanov (+0.46). Sensatsioonile oli lähedal 46-aastane 8-kordne maailmameister Eduard Hrennikov Venemaalt, kes jäi 19 sekundiga esimesena medalita.