Davosi uisusprindi katsevõistlusel kiireimad Marko Kilp ja Triin Ojaste

Eesti suusatajad üksteise järel sprindi katsevõistlustel. Foto: Suusaliit
Eesti suusatajad üksteise järel startimas sprindi katsevõistlustel. Foto: Suusaliit

Täna toimus Eesti suusatajatele Soomes Saariselkäl Davosi MK etapi vabatehnikasprindi katsevõistlus. Meestest näitas kiireimat minekut Marko Kilp, naistest Triin Ojaste.

Treener Anti Saarepuu sõnul tegid Marko Kilp ja Raido täna väga korraliku etteaste. “Ootan põnevusega juba MK sarja, poiste kiirused on head ja lmõlemad liiguvad tõusva vormi suunas.” lisas Saarepuu.

Meeste eelsõidus oli ajaga 3.30,0 kiireim Marko Kilp, talle järgnesid 0,9 sekundilise kaotusega Raido Ränkel ja +4,4 sekundiga Peeter Kümmel. “Nädalaga on tunne natuke paremaks läinud, kuid ei midagi erilist veel. Eks distantsi võistlused siin näitavad, mis seisundiga tegelikult lood on,” ütles Ränkel Jooksjale.

Naistest osutus täna parimaks Triin Ojaste, kes edestas Kati Tammjärve 11 sekundiga ja veel juunioride klassis võistlevat Mariel Merlii Pullest 12,6 sekundiga.

Triin Ojaste sõnul on ta kindlasti parem kui aasta tagasi samal ajal ja põhi, mille peale ehitada palju tugevam. “Arvan, et hea seisuni on veel omajagu minna. Oleks vaja veel võistlusi teha ja usun, et iga stardiga läheb ka seis paremaks. Kuna mul MK jaoks vajalikke FIS punkte ei ole veel, siis tuleb keskenduda võistlustele, kus on see võimalik ära täita,” lausus Ojaste Jooksjale. Ta usub, et alustuseks ongi väiksema kaliibriga võistlused paremaks hoovõtuks edasiseks talveks.

Davosi vabatehnisprindi katsevõistluse tulemused