Deniss Šalkauskas diskvalifitseeriti 800 m jooksus, võitis Enari Tõnström

Deniss Šalkauskas. Foto: Marko Mumm/EKJL

Meeste 800 m jooks lõppes täna Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud Eesti karikavõistlustel dramaatiliselt Deniss Šalkauskase jaoks, kes diskvalifitseeriti. Eesti karikavõitjaks krooniti isikliku rekordi püstitanud Enari Tõnström (KJS Sakala).

Meeste rohke osavõtu tõttu peeti 800 m distantsil kolm jooksu. Viimases ehk kõige tugevamas jooksu võitis väljaspool arvestust osalenud lätlane Janis Razgalis ajaga 1.54,91. Eesti karikavõitjaks tuli teisena lõpetanud Enari Tõnström isikliku rekordiga sisetingimustes 1.55,69. Tema varasem tippmark oli 1.56,42.

Tõnströmi sõnul tundus talle stardinimekirja vaadates, et tuleb hea jooks, kuna platsis oli ka tugev lätlane Janis Razgalis, kellega Tõnström nädal tagasi Lätis jooksis. Samuti lubas karikavõistlustele tulla Deniss Šalkauskas ning Karl-Sander Kljuzin. “Peale stardipauku kerisin mõnusalt kurvist välja ja natuke üllatuslikult läksin rivi ette. Esimene 200 m ringi aeg tuli 27 sekundit. Teisel ringil läks lätlane ette vedama. Hoidsin talle järgi, et vahet suureks ei laseks, sest teadsin, et nii saan hea aja joosta,” rääkis Tõnström ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

“Lõpuks jäi küll lätlane natuke ette, aga üllatuslikult ei tulnud tagant kuskilt Deniss Šalkauskast. Ma ei tea, mis temaga juhtus, kuna seljatagust ei jälginud,” lisas Tõnström. Ta jäi oma tänase jooksuga päris rahule, kuna tuli sise isiklik ja ka esimene täiskasvanute karikavõit. “Hooaja esimese 800 m stardi kohta pole paha,” leidis Tõnström. Karikavõistluste arvestuses sai teise koha Karel-Sander Kljuzin (TÜASK) ajaga 1.56,15 ja kolmanda koha Mark Abner (Treeningpartner) ajaga 1.58,51.

Hiljem selgus, et Deniss Šalkauskas diskvalifitseeriti. Mees ise ei taibanud, mille eest seda tehti. “Viimasel ringil lükkasin kogemata koonust, aga üleastumist minu meelest ei olnud,” kommenteeris Šalkauskas ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.