Deniss Šalkauskas viis 800 m isikliku rekordi uude sekundisse

Deniss Šalkauskas jooksmas Balti matšil Karl Mäe ees. Foto: Janis Ligats

Täna Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti talviste karikavõistluste raames toimunud meeste 800 m jooksu võitis juunioride klassi kuuluv Deniss Šalkauskas isikliku rekordiga 1.54,90.

Selle tulemusega tõusis Šalkauskas Eesti kõigi aegade sise edetabelis ettepoole Keio Kitsest. Šalkauskase varasem isiklik tippmark pärineb 2015. aasta detsembrist, mil ta püstitas Audentese jõuluvõistlusel Eesti A-klassi rekordi 1.55,35.  “Võit ei tulnud kergelt, sest tegemist sisehooaja esimese stardiga. Väga kõva finiš tuli koos Ollavi Alasega võisteldes,” ütles Šalkauskas ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Jooks algas Jaak-Heinrich Jagori vedamisel, kes püsis ees ca 500 meetrit, siis läks Deniss Šalkauskas ette. “Üritasin 250 m enne lõppu spurtida, aga paraku ei kestnud viimast ringi ära ja seal mu jooks sisuliselt lõppeski,” lausus jooksu teisena ajaga 1.57,29 lõpetanud Olavi Allase veidi pettunult ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kuigi tänane tulemus tähistab ka tema isiklikku rekordit sisetingimustes, ei jäänud Allase oma esitusega rahule. “Lootsin kiiremini joosta ja võita, aga esimene start… Eks keha sai nüüd paraja šoki,” lisas ta.

Naiste 800 m jooksu võitis Eesti karikavõistluste arvestuses Kelly Nevolihhin ajaga 2.17,80, kuid kiireimat minekut näitas väljaspool arvestust kaasa löönud lätlanna Liga Vevlvere, kes sai lõpuajaks 2.04,28. Palju ei jäänud Velverel puudu sise EM normist, milleks on 2.04,00. Nevolihhini jaoks oli tegemist esimese sisetingimustes võistlusega üle hulga aja. “Eelmisel aasta jäi sisehooaeg treeninglaagri tõttu ära. Kimbutanud põlvevalu tõttu on treeningud ka nii ja naa olnud, kuid nii kiiresti ei ole ma sisehooaega enne alustanud. Eks näis, mis hooaeg toob,” sõnas Nevolihhin ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta pidas tänase jooksu algust enda jaoks isegi liiga aeglaseks. “Ei hakanud esimesel võistlusel 2.04 tempos rühkima. Eks ma natuke pelgasin ka. Teine pool tuli kiirem. 2.17 on hea lävi, kust ainult edasi minna,” hindas Nevolihhin.