Deniss Šalkauskas võitis teise kulla

Deniss Šalkasukas. Foto: erakogu

Eile Tartus talvistel Eesti meistrivõistlustel juunioride 800 meetri jooksu võitnud Deniss Šalkauskas näitas ka täna samadel võistlustel 3000 meetri jooksus teistele kandu, võites kindlalt ka selle distantsi.

Jooks algas Šalkauskase vedamisel. Vahe teistega kohe kasvas, välja arvatud Leonid Latsepov (Nõmme KJK), kes suutis liidri tempos vastu pidada peaaegu viimase ringini. 300 meetrit enne lõppu jäi ta konkurendist maha. Šalkauskas võitis jooksu ajaga 9.02,12. “Ma ei tahtnud väga hea tulemust saada. Läksin jooksma võidu peale, sest olin veidi haige – tugev peavalu. Nüüd on kõik korras,” ütles Šalkauskas Jooksuportaalile. Talle alla nelja sekundi kaotanud Latsepovile kuulus hõbemedal 9.06,51-ga. Pronksi napsas Janno Joala (Tallinna SS Kalev) 9.20,20-ga, edestades napilt esimesena medalita jäänud Mark Abneri (Treeningpartner).

Naisjuunioride 1500 meetri jooksu võitis eile 800 meetri distantsil Elis-Helen Starkopfiga võidelnud ja talle alla jäänud Elery Zadonski (KJK Vike) ajaga 4.57,13, kes tunnistas, et talle sobib pikem maa palju paremini. Teiseks tuli Hannagret Luks (KJK Nõmme) 5.07,19-ga ja kolmandaks Ksenija Savchenko (KJK Kalev-Sillamäe) 5.24,99-ga.