Dmitri Aristov napsas Rakveres Ilja Nikolajevi ees esikoha

Dmitri Aristov. Foto: Mallor Malmre
22. septembril toimunud juubelihõngulisel 30. Rakvere rahvajooksu 10 km pikkuse põhidistantsi võitis esimest korda Dmitri Aristov Ida-Virumaalt ajaga 31.34,7. Ainsana talle konkurentsi pakkunud tänavune pika krossi Eesti meister Ilja Nikolajev sai teise koha 31.39,4-ga.
“Jooks oli raske, sest võistlesin ka reedel ja laupaeval. Jooksin 8,5 kilomeetrit koos Iljaga. Püsisin tema kannul. Ülejäänud ei jaksnud seda tempot hoida ja nii jooksin Iljaga teistel eest ära. Pärastpoole tõststin veel tempot ning võitsin,” ütles Aristov Jooksuportaalile.  Aristov võidutses Rakvere rahvajooksul esimest korda. Kahel eelmisel aastal on ta olnud teine. Kolmandana lõpetas päev varem ümber Porkuni järve jooksu võitnud Rakvere KJK Vike pikamaajooksja Elar Vulla ajaga 31.59,9, kes tuli ühtlasi maantejooksus Lääne-Virumaa meistriks. Esikuuikusse mahtusid veel Aleksei Markov, Jan Õiglane ja Andrus Lein.
Naistest näitas Rakveres kiireimat minekut Eesti triatlonikoondisesse kuuluv rakverelanna Kaidi Kivioja ajaga 38.58,3, Teisena lõpetas Rakvere KJK Vike jooksja Kelly Nevolihhin 39.47,5-ga. Kolmanda naisena jõudis finišisse vanameister Galina Bernat 44.59-ga. Põhijooksul startis kokku 110 osalejat. Kokku võistles erineva pikkusega distantsidel mitmes vanuseklassis 400 jooksjat.