Dmitrijs Jurkevics püstitas Tamme staadionil miilijooksus Läti rekordi

Täna õhtul Tartus Tamme staadionil Gustav Sule mälestusvõistluste raames toimunud meeste ühe miili jooksu võitis lätlane Dmitrijs Jurkevics Läti rekordiga 4.01,05. Eestlaste parimana sai Allar Lamp kolmanda koha.
Jooks algas Eesti miilijooksu rekordiomaniku Tiidrek Nurme vedamisel, kes täna oli “jänese” rollis. “Nurme tegi tempot 1000 meetrit, mille vaheajaks fikseeriti 2.27,5, ja astus seejärel kõrvale,” vahendas Jooksuportaalile võistluspaigast Tartu spordiseltsi Kalev treener Endel Pärn. Edasi kruvis tempot lätlane  Dmitrijs Jurkevics, kes läbis 1500 meetrit ajaga 3.44,35. Talle järgnes kuuesekundilise vahega Volodymyr Kuts Ukrainast. Allar Lamp jäi omakorda üle sekundi ukrainlasest maha. Lätlase Jurkevicsi järel jõudiski teisena üle lõpujoone Kuts ajaga 4.07,34. Parima eestlasena kolmandana lõpetanud Allar Lamp sai ajaks 4.08,52. Dmitrijs Jurkevicsi nimele kuuluvad lisaks täna püstitatud miilijooksu Läti rekordile ka riigi  tippmargid 1500 meetri (3.37,35) ja 3000 meetri distantsil (7.54,83).
Miilijooksu raames võeti ka 1500 meetri vaheajad, mis lähevad Eesti tänavuse hooaja edetabelisse. Paremate eestlaste tulemused: Allar Lamp 3.51,93; Kaur Kivistik 3.51,98; Rauno Laumets 3.54,28; Andi Noot 3.55,14