Doha MM-il tulevad põnevad jooksud

Homme Qataris Dohas algavatel kergejõustiku sisemaailmameistrivõistlustel tulevad põnevad jooksud nii 1500 meetri kui ka 3000 meetri distantsidel. Meeste 1500 m jooksus tahab maailmameistri tiitlit tagasi võita ajaga 3.33,10 maailma edetabeli tipus olev etiooplane Deresse Mekonnen (pildil rohelises särgis). Birminghamis sai ta välistingimustes joostes hõbemedali. Keenia on välja pannud Gideon Gathimba (3.35,40) ja Haron Keitany (3.35,69). Neist viimane jooksis möödunud aastal oma parimaks tulemuseks välistingimustes välja aja 3.30,20. Starti on oodata ka olümpiamängude finaalis 5. koha saanud marokolast Abdalaati Iquideri. Hispaanlastest teevad kaasa Diego Ruiz (3.37,86) ja Alvaro Rodriguez (3.38,06). Prantsusmaad esindab takistusjooksu hõbemedaliomanik olümpiamängudelt Mahiedine Mekhissi-Benabbab (3.37,52).

Meeste 3000 m jooksus ei anna kindlasti oma tiitlit kergelt ära etiooplane Tariku Bekele. Kenenisa noorem vend on Stockholmis joostud ajaga 7.31,78 maailma edetabelis teisel kohal. Bekele kaasmaalane 20-aastane Abrehem Cherkos võitis kaks aastat tagasi Valencias pronksmedali. Alahinnata ei saa ka maailma tänavuse hooaja edetabeli liidrit keenlast Augustine Choget (7.31,75) ja tema meeskonnakaaslast Sammy Mutahi (7.32,02). Qatar panustab James Kwaliale, kes võitis Berliini MM-il 5000 m jooksus pronksmedali. Eurooplastena pakuvad konkurentsi hispaanlased Sergio Sanchez (tema nimel on Euroopa rekord 7.32,41) ja 5000 m Euroopa meister Jesus Espana (7.45,60).

Naiste 1500 m jooksus stardivad 24-aastane etiooplanna Geleta Burka ja vaid 18-aastane Kalkidan Gezahegne, kes võitis 2008. aastal juunioride MM-il hõbemedali. Samuti kahekordne maailmameister Maryam Jamal Bahreinist. Keenia värve kaitseb 2006. aasta juunioride maailmameister Irene Jelagat. Naiste 3000 m jooksus on favoriitideks Meseret Defar ja 5000 m maailmemeister Vivian Cheruiyot. Teise keenlasena stardib Sylvia Kibet, Berliini MM-il Cheruiyot järel teisena finišeerinu.