Duatloni Balti karikaetapi naiste eliidi võit jäi Eestimaale

Pärnumaal Jõulumäe kuue riigi (Eesti, Läti, Leedu, Valgevene, Ukraina ja Venemaa) sportlaste osavõtul toimunud  duatloni Balti karikasarja esimesel etapil võitis põhidistantsil (6,0 km jooksu + 21,0 km rattasõitu + 3,0 km jooksu) naiste eliitklassis esikoha eestlanna Kaidi Kivioja. Meeste arvestuses kaitses mullust võitu Sergei Lihhotievski Valgevenest.

Ligemale 200 sportlase konkurentsis toimunud võistlustel jätkus põnevust stardist lõpumeetriteni. Põhidistantsil startisid koos N ja M eliit, noored A, juuniorid ja seeniorid 40. Joosti 1,5 km pikkusel ringil. Ettearvatult hakkasid teistele tempot tegema Valgevene koondise mehed, kes olid Eestisse saabunud kõige esinduslikuma võistkonnaga. Liidrikohal jooksis Aleksandr Vasilevski mulluse võitja Sergei Lihhotievski ees. 6 km joosti ajaga 20.03, edu järgmise jälitajate grupi ees 10 sekundit.

Rattasõit toimus väga reljeefsel ja tehnilisel rollerirajal. Sõidu tegi keerulisemaks ka lõputu vihmasadu, mis niigi raske raja ka libedaks muutis. Valgevene mehed tegid ka rattarajal head sõitu ja lõpetasid kuueringilise rattasõidu kuueliikmelises juhtgrupis. Kuid päeva parima rattaaja sõitis välja veel noorteklassi kuuluv Tabasalu Triatloniklubi noormees Hannes Poolamets, kes suutis sõita Valgevene parimast 4 sekundit kiiremini.

Teisel jooksuetapil näitas mullune võitja taas oma head jooksuvormi ning lõpetas kogu distntsi ajaga 1:06.10. Parima eestlasena saavutas Hans Korman seitsmenda koha.

Naiste võistlus käis Valgevene triatleetide Natalja Borisova-Novikova ja Uljana Zarubina ning meie neiude Kaidi Kivioja ja Liis-Grete Arro vahel. Suur oli kodupubliku rõõm, kui Kaidi Kivioja suutis viimasel jooksuetapil oma kanged konkurendid maha raputada ja võitjana finišisse jõuda. Liis-Grete Arro saavutas naiste arvestuses tubli kolmanda koha, mis tagas talle juunioride klassi üldvõidu.

Noorte B ja vanemate veteranide distantsi (3,0 km jooksu + 10,5 km rattasõitu + 1,5 km jooksu) kiireim oli taas, nagu eelmiselgi ETL karikaetapil Rakveres , Meelis Veilberg. Parimad noored B poisid olid Valgevenest, kuid neidude võidu jättis Laura Kallas Eestimaale.

Lastevõistluse parimad vanuseklasside kaupa olid Marta Kotkas (EST) ja Jegor Kumin (Venemaa), Justine Buklite (Leedu) ja Aleksei Jezerski (Venemaa), Paula Kübar (EST) ja Glebs Shakelis (Leedu).