Eesti olümpial vabatehnikasprindi teatesõidus finaali ei jõudnud

Marko Kilp olümpial. Foto: Scanpix
Marko Kilp olümpial. Foto: Scanpix

Marko Kilp ja Karel Tammjärv võistlesid täna Lõuna-Koreas PyeongChangi taliolümpiamängudel meeste vabatehnikasprindi teatesõidus, kuid poolfinaalist edasi finaali ei jõudnud ning said kahe poolfinaali kokkuvõttes 28 osaleja seas 17. koha.

Iga tiimi liige pidi suusatama kolm korda 1,4 km pikkusel ringil. Eestlased suusatasid teises poolfinaalis. Juba teise vahetuse ajal hakkas vahe liidergrupiga sisse tulema ja Eesti tiim lõpetas poolfinaali 14 võistkonna konkurentsis 9. kohal, kaotades võitjale 26,33 sekundiga.

Poolfinaali võitis Norra duo Martin Johnsrud Sundby-Johannes Hösflot Kläbo. Otse edasi finaali pääses ka Norrale 0,48 sekundiga kaotanud Prantsusmaa esindus koosseisus Maurice Manificat-Richard Jouve. Aegade põhjal (Lucky Luser) jõudsid teisest poolfinaalist edasi veel USA tiim Erik Bjornsen-Simeon Hamilton (+0,72), Itaalia võistkond Dietmar Noeckler-Federico Pellegrino (+3,22) ja Kanada võistkond Len Väljas-Alex Harvey (+3,27).

Esimesest poolfinaalist said kohaga edasi olümpiasportlased Venemaalt Denis Spitsov ja Aleksandr Bolšunov ning Rootsi duo Marcus Hellner ja Calle Halfarsson (+0,15). Ajaga jõudsid finaali ka Saksamaa esindus Sebastian Eisenlauer-Thomas Bing (+1,71), Soome duo Martti Jylhä-Ristomatti Hakula (+2,57) ja Tšehhi tiim Martin Jaks-Ales Razym (+9,94).

Marko Kilp ütles pärast võistlust, et kohe alguses oli näha, et minnakse eelkõige aega sõitma. “Prantsusmaa ja Šveits ei tahtnud asja lõpu peale jätta. Jäime natuke maha ega jõudnud enam,” tõdes Kilp. “Grupi lõpus igal tõusul peab rohkem tööd tegema kui eespool. Eks see natuke piiri peal mängimiseks läks lõpus,” lisas ta. Viimasel ringil üritas Kilp gruppi kätte saada, kuid tagasipöördest alates läks raskeks. “Viimasel tõusul võitlesin iseendaga, et saaks Karelile võimalikult vähese kaotusega vahetuse üle anda,” rääkis Kilp. Esimese vahetuse ajal astus talle ette hiinlane, mistõttu Kilp kaotas oma kaks sekundit.

Karel Tammjärv nimetas sprinditeadet väga laktaatseks ürituseks. “Lootsin, et püsin kauem meestega koos, aga läks kiirelt raskeks. Väsimus hakkab ligi hiilima. 50 km distants ei ole ka selline, et lähen ja suusatan. Pean tõsiselt vaeva nägema, et finišisse jõuda,” tunnistas Tammjärv.

Sprinditeate finaalsõidu võitis Norra, kes edestas finišis venelasi Denis Spitsovi ja Aleksandr Bolšunovi 1,71 sekundiga. Pronks kuulus prantslastele (Maurice Manificat ja Richard Jouve), kes kaotasid Norra paarile 2,02 sekundiga.

Sprinditeate 2. poolfinaali tulemused

Sprinditeate finaali tulemused