Eesti Energia tervisejooksu ja -kõnni sari lõpetas kümnenda hooaja

Rahva- ja tervisesportlaste seas populaarne liikumissari Eesti Energia Tervisejooks ja Tervisekõnd lõpetas 4. oktoobril kümnenda hooaja. Sel aastal osales 2072 tervisespordisõpra.

Sarja esimene etapp toimus nagu alati mai esimesel nädalal ja viimane septembri lõpul ehk siis kokku kestis ligi viis kuud. Etappi ei toimunud juuli esimesel nädalal ning nii tuli kokku 21 nädalat ehk 42 etappi, sest jooks ja kõnd toimusid iga kord järjest kolmapäeviti ja neljapäeviti. Joosti ja kõnniti Tallinna ümbruse erinevates metsades ja parkides.

“Tänavu osales sarjas ligi 400 meeskonda, individuaalselt lõi kaasa üle 200 tervisesportlase. Kokku läbisid nad 134 055 kilomeetrit, mis on mullusest rohkem ning enam kui kolm tiiru ümber maakera,” sõnas üritust korraldanud Stamina Spordiklubi juht Urmo Raiend.

Eesti Energia juhatuse esimehe ning spordisõbra Sandor Liive sõnul tulebki tervisespordis rõhuda regulaarsusele, seetõttu on sari ka pikk. “Tervisespordisarjas ei loe kiirus, vaid see innustab võimalikult palju osalema. Mida järjepidevamalt sporti teeme, seda rohkem energiat ja tervist meil jätkub,” kommenteeris Liive.

Lisaks iganädalasele sportlikule pingutusele said osalejad võimaluse läbida terviseuuringud jooksusarja alguses ning selle lõppedes. Soovijail määdeti vererõhku, rasvaprotsenti, kolesterooli ja veresuhkru näitajaid ning anti nõu, kuidas oma tervisekäitumist parandada.

Sarja lõpuüritus peeti 4. oktoobril Rock Cafes. Lõpetamisel tunnustati aktiivsemaid osalejaid ning parimad tiimid ja üksikosalejad said kätte väärtuslikud auhinnad. Tervisejooksu sarja parimaks tiimiks osutus segatiim “Imeline meie” ja tervisekõnni võitis naistiim “Joosta ei jaksa”.