Eesti Firmaspordi Liit korraldab mitmekülgseima jooksja selgitamiseks Jooksutuuri

Eesti Firmaspordi Liit korraldab 15.-17. juunini Otepää vallas kõigile jooksjatele mõeldud suvepäevad ehk esimese Jooksutuuri.

Jooksutuuri peakorraldaja Marti Soosaare sõnul on mitmepäevane jooksuvõistlus esimene omataoline Eestis. „Ootame kõiki jooksuhuvilisi tuurile osalema. Kuna jooksmist saab harrastada erinevatel distantsidel ja kiirustel, kujuneb kolmepäevalisest võistlusest kindlasti huvitav spordisündmus, mis pakub väljakutset nii tegijatele jooksuässadele kui ka naudisklevatele rahvasportlastele,“ lubas Soosaar.

Kolme päeva jooksul toimub Tehvandi staadionil, Otepää ümbruses, Seinamäel ning Käärikul kuus erinevat jooksuetappi. Kavas on nii sprindidistantsid kui ka pikamaajooksud ning mäkkejooks: 100 m, 4 x 100 m teade, 2 km krossijooks eraldistardist, 100 m mäkkejooks, 14 km ühisstardist ja 10 km viitstardist. Parimad selgitatakse individuaalses ja võistkondlikus arvestuses, lisaks kuulutatakse välja Sprindikarika ja Mägedekarika võitjad.

Jooksutuuri peatoetaja on Jooksuekspert, kes jagab auhindadeks kokku 5000 euro väärtuses kinkekaarte, millest 1000 eurot läheb võitjale.  Ürituse patroonid on Aeroobikakuninganna 2011 Maris Tamm ja endine tippsuusataja Kaspar Kokk.

Enne Jooksutuuri algust saavad kõik huvilised osaleda parima jooksuloo valimisel. RingFM ja Jooksutuuri korraldajad on otsustanud välja selgitada, milline muusika on jooksjate ajatu kullafond. Oma eelistuse saab anda Jooksutuuri Facebooki lehel https://www.facebook.com/jooksutuur.

Jooksutuuri lisainfo ja registreerimine kodulehel www.jooksutuur.ee.