Eesti jooksjad jahivad võistkondlikul EM-il kolme esikuuiku kohta

19.-20. juunil toimuvad Budapestis Euroopa võistkondlike meistrivõistluste esiliiga võistlused, kus tugevas rahvusvahelises konkurentsis osaleb 10 Eesti kesk- ja pikamaajooksjat, kellelt Eesti Kergejõustikuliit ootab vähemalt kolme esikuuiku kohta.

Kuigi sportlased lähevad Budapesti veidi erinevate lootustega, on Eesti Kergejõustikuliidu kestvusalade alarühma juhi Toomas Tarmi sõnul kõigi peaeesmärgiks joosta maksimumvõimete lähedale, uuendada isiklikke rekordeid ja saavutada võimalikult kõrge koht. “Jooksualadel on konkurents Euroopa esiliiga tasemel konkurents ülitihe. Meie alagrupis võistleb 12 riiki, neist vähemalt pooled tugevad ja tunnustatud jooksumaad,” ütles Tarm. Ta ootab kõikidelt koondislastelt oma taseme väljajooksmist ning võistlusel hädavajalikku taktikalist küpsust. Samuti, et kasutataks maksimaalselt ära võimalus joosta rahvusvahelises konkurentsis tugev jooks. “Usun, et koondise seisukohalt võiks väga rahule jääda, kui vähemalt pooled meie jooksjad teevad isiklikud rekordid, keegi ei jääks omal alal päris viimaseks ja saavutaksime vähemalt kolm esikuuiku kohta,” märkis Tarm.

Meeste koondise esinumbriks on Tiidrek Nurme, kes läheb võitlema esikoha eest 3000 m distantsil. “Kahjuks ei võimalda pingeline treeningtsükkel ja valmistumine Barcelona EM-iks Tiidrekul joosta 1500 m, kus tal oleks samuti lootus kõrgele kohale,” lausus Tarm. Kuna selle ala teine number Nikolai Vedehhin ei ole veel täielikult haigusest taastunud, siis peab kastanid tulest välja tooma Roman Fosti. “Tal on samuti kevadel olnud väikseid probleeme, kuid suuteline jooksma aja alla 3.50 ja võitlema 6.-10. koha eest,” sõnas Tarm. 800 m distantsil jookseb samuti olude sunnil Roman Fosti, kuna võrdväärset asendajat ei ole.

Toomas Tarmi sõnul peavad meie keskmaamehed võitlema iga punkti eest, sest just nendel distantsidel on tase väga ühtlane. “Meil ei ole kahjuks pikka pinki. Mõne sportlase kõrvalejäämisel on väärilise asendajaga probleeme. Eriti murettekitav on just 800 m seis,” tõdes Tarm. Pikematel distantsidel läheb Taivo Püi püüdma isiklikku rekordit ja kohta esikuuikus. Takistusjooksus on Sergei Tserepannikov reaalselt võimeline jooksma alla 9 minuti, mis peaks samuti võimaldama võidelda 6.-10. koha kandis.

Naistest on Toomas Tarmi hinnangul koondis suhteliselt ühtlane. Liidriks on Jekaterina Patjuk, kellel takistusjooksus eesmärgiks isiklik rekord, aeg alla 10 minuti ja ka Barcelona EM-normi täitmine. Sellise eesmärgi saavutamine peaks andma koha esikuuikus. Ülejäänud naisjooksjatel (800 m Jevgenia Mateitshuk, 1500 m Liina Tsernov, 3000 m Laura Suur ja 5000 m Evelin Kärner) on kõigil eesmärgiks joosta isiklikud rekordid ja jätta seljataha võimalikult palju konkurente.

JOOKSUPORTAAL