Eesti jooksjad panid end proovile Lissaboni poolmaratonil

Neli Eesti jooksjat tegid täna kaasa Portugalis Lissaboni poolmaratonil, neist parimana sai Viljar Vallimäe 24. koha ajaga 1:08.02. Paremuselt järgnes Sander Jürs (pildil) 34. kohaga isikliku rekordiga 1:10.53.

Võistlust raskendas tugev tuul. “Tuul osutus tõesti kõvaks. Natuke enne 8 kilomeetrit oli tagasipööre ja sealt alates puhus puhangutega tugev tuul kuni 18 kilomeetrini,” rääkis Jooksuportaalile Sander Jürs, kes suutis tuulest olenemata oma tippmarki parandada. Mehe varasem isiklik rekord oli 1:11.25. Jürs seadis eesmärgiks joosta aeg 1:08-1:09 kanti. Ta läbis esimesed 5 km 15.50-ga, 10 km 32.38-ga, kuid edasi  hakkasid kilomeetri ajad peamiselt tuule tõttu langema.

Dmitri Aristovile kuulus 39. koht ajaga 1:11.42. Kaheksa sekundiga kaotas talle Andrus Lein, kes sai 44. koha ajaga 1:11.50. “Tulemusega olen enam vähem rahul. Jalgades veel värskust ei olnud, sest poolmaratoni jooksin suurte treeningute pealt. Hetke maksimum, midagi juurde panna ei olnud. Eks tulemust mõjutasid ka tuulised ilmaolud,” ütles Andrus Lein Jooksuportaalile.

Lissaboni poolmaratoni võitis keenialane Bernard Koech ajaga 59.54. Teisena lõpetas tema kaasmaalane Peter Some 1:00.21-ga, kolmas oli etioopialane Abera Kuma ajaga 1:01.09. Naistest läks kolmikvõit Keeniasse. Esikoha võttis Edna Kiplagat ajaga 1:08.48. Järgnesid Eunice Kirwa 1:08.59-ga ja Pasalia Chepkorir Kipkoech 1:09.21-ga.