Eesti kahevõistlejad jäid oma võistlushüpetega rahule


-ETV

Oslo MM-il kahevõistluse meeskonnavõistluses pärast suusahüppeid 11. kohal oleva Eesti koondise liikmed jäid oma võistlushüppega kõik üldjoontes rahule. Keegi tähtsal hetkel alt ei läinud ning oma tulemus tehti kindlalt ära.

„Ma jään rahule, tuli hea hüpe. Ma olin valmis, eile oli vabatreening ja seal läksid hüpped paremini ja see andis veidi kindlust juurde,“ sõnas koondise kõige kogenum liige Aldo Leetoja, kes lendas 87 meetrit.

„Ise jään hüppega rahule, lõpus kadus veidike suusk ära, sinna pool meetrit või meeter kadus ära, aga muidu super,“ kiitis Kail Piho oma 93,5 meetrist hüpet.

Eestlastest tegi pikima õhulennu kolmandas voorus hüpanud Karl-August Tiirmaa, kes maandus 97m märgil. „Tuli parem kui proovihüpe, 5 meetrit panin juurde,“ oli Tiirmaa rahul.

„Trennis väga ei kulgenud hüpped, olin hädas, kuid praegu võrreldes proovivooruga võib rahule jääda. Ma ei lasknud pingeid tekkida, olin üleval väga positiivselt meelestatud ning nautisin pigem,“ jäi ka meeskonna kõige noorem liige Han-Hendrik Piho oma debüüdil näidatud 84 meetrise õhulennuga rahule. Piho pääses võistlusele koondise esinumbri Kaarel Nurmsalu haigestumise tõttu.

Eesti koondis stardib murdmaarajale eelviimasena ehk 11. kohalt, kaotust esimesena startivale Prantsusmaa koondisele on 2.38.

ERR SPORT