Eesti kahevõistlejate meeskond sai MMil 9. koha

Han Hendrik Piho Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/SCANPIX
Kahevõistleja Han Hendrik Piho. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/SCANPIX

Eesti kahevõistluse meeskond koosseisus Kristjan Ilves, Karl-August Tiirmaa, Han Hendrik Piho ja Kail Piho sai täna Lahtis suusaalade maailmameistrivõistlustel 11 meeskonna konkurentsis 9. koha.

Hüppevooru järel asus Eesti nelik 10. kohal. Kristjan Ilves hüppas 96,5 meetrit, Karl-August Tiirmaa 88 meetrit, Han Hendrik Piho 84,5 meetrit ja Kail Piho 82,5 meetrit. Hüppevooru järel oli liider Saksamaa, neist 44 sekundit hiljem startisid 4×5 km murdmaasõidule Jaapan ja Prantsusmaa.

Meeskondliku kahevõistluse tulemused pärast hüppevooru

Eesti pääses rajale eelviimasena 2.02 Saksamaast hiljem. 12 sekundit enne Eestit sai sõitma Venemaa. Eesti meeskonnas sõitis avavahetust Kail Piho, kes esimese 2,5 km ringi lõpetas koos itaallasega. Teisel ringil tõstis Piho Eesti 8. kohale, mööda Venemaast ja Tšehhist ning sellelt positsioonilt andis ta oma vahetuse üle ka Karl-August Tiirmaale, kaotades liidrile Saksamaale 1.57.

Tiirmaa suusatas neljamehelises grupis, mida vedas Itaalia kahevõistleja. Lisaks Eesti kahevõistlejale sõitsid selles grupis Venemaa ja Tšehhi kahevõistleja. Tiirmaa püsis esimesel ringil grupis, mis kaotas liidrile 1.48, kuid hiljem grupp lagunes ja Itaalia kahevõistleja läks eest ära. Talle järgnesid Venemaa ja Tšehhi kahekesi koos, Tiirmaa jäi neist maha ning andis oma vahetuse üle 10. kohal Han Henrdik Pihole, kaotades Saksamaale 2.40.

Kolmandat vahetust suusatanud Han Hendrik Piho püüdis Tšehhi ja Venemaa kinni ning lõpetas esimese 2,5 km ringi koos nendega. Suusastaadionilt teisele ringile minnes möödus eestlane kahest konkurendist ja läks ise gruppi vedama. Piho andis oma vahetuse üle ankrumehele Kristjan Ilvesele 9. kohal, kes tõi Eesti meeskonna finišisse samal kohal. Kaotust võitjale Saksamaale kogunes 3.39,7. Eesti järel 10. kojal lõpetas Venemaa ja viimasel ehk 11. kohal Tšehhi.

Meeskondliku kahevõistluse võitis Saksamaa nelik. Hõbemedalid kuulusid Norrale (+41,7) ja pronksmedalid Austriale (+1.03,7). Soome viimast vahetust sõitnud Hannu Manninen suutis oma vahetuse ajal suusatada pronksemedalitele viie sekundi kaugusele, kuid distantsi teisel poolel väsis ja finišeeris 5. kohal (+1.17,7).

Meeskondliku kahevõistluse tulemused pärast murdmaasõitu