Kahevõistlejad said võistkondlikus sprindis 11. koha

Kristjan Ilves. Foto LIIS TREIMANN/POSTIMEES/SCANPIX

Kail Piho ja Kristjan Ilves said täna Itaalias Val di Fiemmes kahevõistluse MK-etapil võistkondlikus sprindis 11. koha, mis on ühe koha võrra parem kui pärast hüppevooru.

Hüpete järel asusid eestlased 12. kohal, kaotades liidritele 1.07. Ilves hüppas 123,5 meetrit ja Piho 115 meetrit. Esimesena lähetati suusarajale sakslased Terence Weber ja Fabian Riessle, kellele järgnes Norra võistkond koosseisus Espen Andersen, Jörgen Graabak. 2×7,5 km pikkuse Eestlased suusatasid mööda kahest Jaapani tiimist ning Venemaast. Austria ja USA teised meeskonnad jätsid startimata. Omakorda suusatasid Eesti duost mööda Saksamaa, Austria ja USA esimesed võistkonnad ja Soome teine tiim.

“Üldjoontes võib rahul olla, 10. koht jäi napilt ette,” ütles Kristjan Ilves Jooksjale. Soome teine võistkond edestas Eestit siiski poole minutiga. Kui hüpetega alustas 18 võistkonda, siis suusarajale startis 15.

Võistkondliku sprindi võitis Norra (Espen Andersen, Jörgen Graabak), teiseks tuli Tšehhi (Tomas Portyk ja Miroslav Dvorak) napi 0,3 ning kolmankas Itaalia (Sanuel Costa ja Alessandro Pittin) 0,9 sekundilise kaotusega.