Eesti klubide karikavõistlused krossijooksus võitis Rakvere ViKe

Kelly Nevolihhin andis täna olulise panuse oma klubi võidu suunas.
Täna toimusid Tallinnas Nõmme radadel Eesti murdmaajooksu karikavõistlused, kus osalesid sportlased C- vanuseklassist kuni täiskasvanuteni. Eesti klubide arvestuses osutus võitjaks Rakvere kergejõustikuklubi ViKe 529 punktiga. Teine koht kuulus Audentesele 455 puntiga ja kolmas koht Viljandi VAK Staierile 389 punktiga.
Enamikus vanuseklassides oli kavas kaks distantsi – lühike ja pikk. See andis võimaluse võistlustel kaasa lüüa nii kesk- kui pikamaasuunitlusega jooksjatel. Naiste 1000 meetri jooksus eraldus teistest esikolmik, kuhu kuulusid Kelly Nevolihhin, Jana Treier ja Helin Meier. Grupp püsis koos kuni Nevolihhin kiirendas lõpus ning tegi konkurentidega vahe sisse, võites jooksu ajaga 3.16. Jana Treier kaotas talle 3 sekundiga ja Helin Meier 6 sekundiga.Naistel tuli võtta ka üks korralik tõus, ent see polnud tänavu nii hull nagu mõned aastat tagasi, mil sportlased pidid järsust liivasest tõusust üles minema.”Olin algusest peale esiotsas. Tundsin, et sügisest särtsu on ja jooksin julgelt lõpuni,” ütles Nevolihhin Jooksuportaalile.

Jekaterina Patjuk täna Nõmmel. FOTO: HARRY LEMBERG

Naiste 4000 meetri jooksus tuli võistlejatel läbida üks 1000 meetri pikkune ring ja kaks 1500 meetri pikkust ringi ning võtta tõusu kolm korda. Esimesel ringil suutis ainsana Jaketarina Patjuki kandadel püsida Eesti linnajooksude sarja võitja Kaisa Kukk. Pärast 1,5 km katmist hakkas vahe nende vahel kasvama ja oma paremuse pani maksma Patjuk, kes võitis jooksu kindlalt ajaga 14.47. Teisena lõpetanud Kukk kaotas talle 14 sekundiga.
“Täna ei olnud raske, ainult tõusu oli küll raske joosta. Muidu võtsin rahulikult enesetunde järgi. Olen täitsa rahul. Homme vaatan, kuidas mul on seisund ja otsustan, kas Rabajooksul startida,” rääkis Patjuk Jooksuportaalile. Kolmandaks tuli rohkem ülipikkadel distantsidel ja maratonidel jooksnud, kuid pärast Treeningpartneriga ühinemist ka lühematel maadel head minekut näitama hakanud Mari Boikov ajaga 15.48.
Kaija-Liis KIIDLI Tartu Ü. ASK DNS
Meeste 2000 meetri jooks koosnes kahest 1000 meetri pikkusest ringist. Mõlema ringi poole peal jooksid mehed üles ca 100-meetrisest tõusust. Esimesel ringil vedas Taavi Kilki. Ringi lõpuks sai koos temaga teistel eest ära Olavi Allase ja Karl Mäe. Teise ringi pika tõusu lõpus ründas Allase, kes tegi kohe konkurentidega vahe sisse ning võitis jooksu ajaga 6.05. “Otsustasin täiega lõpuni panna. Algul plaanisin küll viimasel 200 meetril rünnata, aga jooks kulges teisiti,” nentis Allase Jooksuportaalile. Karl Mäe kaotas talle 6 sekundiga. Kolmandaks platseerunud Taavi Kilki jäi aga juba 19 sekundi kaugusele.
Orienteeruja Kenny Kivikas võidukarikaga. FOTO: HARRY LEMBERG
Enim tuli oma jõud proovile panna neil meestel, kes jooksid 8000 meetri distantsil. Algul läbisid nad ühe 500 meetri pikkuse ringi ja seejärel koguni viis 1500-meetrist ringi, mis tähendas ühtlasi ka viis korda mäest üles minekut. Raske katsumuse võtsid ette seitse jooksjat, neist keeras finišisse valesti ja seetõttu ei läinud aeg kirja. Kuna keegi tugevamatest jooksjatest seekord kaasa ei löönud, võttis võidu orienteeruja Kenny Kivikas, kes alles kolm päeva tagasi näitas head minekut Rae valla lahtistel krossijooksu võistlustel.
“Metsas jooks on hästi mõjunud. Eelmisel nädalavahetusel Šveitsis toimunud MK-etapil jooksin metsas üle 700 meetri vertikaalset tõusu ja seda umbes 2000 meetri kõrgusel. Täna viis korda Nõmmel tõusu võtmine oli ka korralik pingutus, kuid raske oleks võistlus olnud siis, kui antud tõusule oleks veel mingi väike nukike järgnenud. Täna oli enamus rajast ikkagi lauge,” vahendas Kivikas oma muljeid Jooksuportaalile. Kivikas võitis täna suure eduga ajaga 27.07 veterani Andrus Leini ees, kes kaotas talle 36 sekundiga. Kolmanda koha sai üle minuti Kivikasest maha jäänud Jaanus Kallaste. Kivikas lootis, et konkurents tuleb suurem. “Läksin kohe ette, kuigi tahtsin alguses teiste taga joosta. Stardis jäid aga kõik passima. Otsustasin kohe terad sõkaldest eraldada,” sõnas Kivikas.