Eesti laskekuusatajad alustavad hooaega MK etapiga Östersundis

Eesti laskesuusatajad treeningul. Foto: Jan Treier
Eesti laskesuusatajad treeningul. Foto: Jan Treier

Eesti laskesuusatajad alustavad hooaega eeloleval pühapäeval, 27. novembril Östersundis, kus toimub maailmakarika esimene etapp. Seal on kavas segateatesõidud, individuaaletapp, sprint ja jälitussõit.

Eesti lasesuusakoondise treeneri Indrek Tobrelutsu sõnul lähevad meestest esimesele etapile Kauri Kõiv, Kalev Ermits, Rene Zahkna ja naistest Kadri Lehtla, Johanna Talihärm ja Grete Gaim. Koondis selgitati välja kontrollstartide põhjal, mida viidi läbi kaks. 13. novembril oli kavas sprindietapp ja 16. novembril mass-start. Naistest osutus mõlemal kiireimaks Kadri Lehtla, meestest näitas sprindietapil parimat minekut Kauri Kõiv, mass-stardis aga Rene Zahkna.

Tobrelutsu kinnitusel katsevõistlused suuri üllatusi ei toonud. “Kui Rene Zahkna ja Roland Lessingu väikesed tervisemured ning Meril Beilmanni vigastus välja arvata, siis on meil ettevalmistusperiood läinud võrdlemisi kenasti ja suuri üllatusi katsevõistlused ei pakkunud. Nüüd peame ära ootama rahvusvahelised võistlusstardid, et näha, kus me muu maailmaga võrreldes oleme,” ütles Tobreluts.

Esimest aastat täiskasvanute vanuseklassi kuuluv Meril Beilmann (21) on reieluukaela murru tõttu sunnitud hooaja alguse edasi lükkama. “Ootasin uut hooaega väga, kuid olulisem on tervis korda saada, et siis tugevamana uuesti võistlusradadele naasta,” sõnas Beilmann. Seda, kui kiiresti Beilmann taas rajale saab, näitab aeg.“Praegu pean kaks kuud hoiduma põrutavast koormusest jalale, mistõttu jälgin kohandatud treeningplaani ning tegelen aktiivselt taastusraviga. Pärast kahekuist raviperioodi otsustame koos arstidega, mis sammud on edasi vajalikud ja siis teame juba ka rohkemat öelda sellel hooajal startimise kohta,” kirjeldas Beilmann hetkeolukorda.