Eesti laskesuusatajad kaotasid MMil naiste 15 km distantsil võitjale üle viie minuti

Johanna Talihärm. Foto: Jarek Jõepera
Johanna Talihärm. Foto: Jarek Jõepera

Kolm Eesti laskesuusatajat võistlesid täna Itaalias Anterselvas jätkuvatel laskesuusatamise maailmameistrivõistluste naiste 15 km individuaaldistantsil, kaotades võitjale viis kuni kaheksa minutit, neist parimana sai Johanna Talihärm 53. koha.

Esimese lamadestiiru läbis Talihärm puhtalt, lahkudes tiirust 22. kohal (+30,0), kuid teises tiirus tuli tal üks möödalask, mis tähendas trahviminutit. Selle tulemusena langes Talihärm 24. kohale (+1.54,2). Kolmandas tiirus eksis ta kaks korda ning kaks lisaminutit viisid ta 48. kohale (+4.23,5). Viimases tiirus jäi Talihärmal üles üks märk ja finišisse jõudes tähendas see kokkuvõttes 53. kohta (+5.41,8).

Regina Oja alustas kohe esimeses tiirus ühe möödalasuga ja ta sai tiirust minema 47. kohal (+1.28,1). Seevastu teise tiiru läbis Oja puhtalt, mis tõstis ta kohe 22. kohale, isegi korraks ettepoole Johanna Talihärmast. Kolmandas tiirus läks aga Ojal kehvasti, sest kolm möödalasuga kaasnes kolm trahviminutit ja see kukutas ta 56. kohale (+5.20,4). Viimases tiirus eksis Oja kaks korda. 70. kohalt tiirust lahkumise järel suutis ta oma positsiooni kaks kohta parandada ning lõpetas võistluse 68. kohal (+7.17,8).

Tuuli Tomingas eksis samuti kohe esimeses tiirus ühe korra ja sai sealt tulema 49. kohal (+1.31,1). Teises tiirus läks tal eriti hullusti, sest üles jäi kolm märki, mis tähendas 87. kohale kukkumist (+4.54,2). Kolmandas tiirus tegi Tomingas ühe möödalasu ja koht koha võrra paranes 77. kohaks (+6.30,8). Viimases tiirus tegi Tomingas ühe möödalasu ning finišisse jõudis ta 78. kohal (+8.15,8).

Distantsi võitis kodupubliku rõõmuks taas itaallanna Dorothea Wierer, kes eksis kahes esimeses tiirus kummaski ühe korra. Hõbemedal kuulus ainult viimases tiirus ühe möödalasu teinud sakslannale Vanessa Hinzile (+2,2). Pronksmedalile tuli teises ja neljandas tiirus kummaski korra eksinud norralanna Marte Olsbu Röiseland (+15,8).

Naiste 15 km individuaaldistantsi tulemused