Meestele olümpiale viis kohta, naised peavad lootma wild card´ile

Johanna Talihärm. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/SCANPIX
Johanna Talihärm. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/SCANPIX

Eesti laskesuusatajad võistlesid täna maailmakarikasarja viimasel etapil Norras Holmenkollenis, kuid naissportlaste tulemused ei taganud olümpiakohti, mistõttu tuleb neil loota kutse ehk wild card´i peale. Seevastu mehed kindlustasid olümpiale viis kohta.

Naiste 7,5 km pikkusel sprindidistantsil sai eestlannadest parimana kolm trahviringi suusatama pidanud Johanna Talihärm alles 74. koha, kaotades võitjale 3.19,8. Meril Beilmann platseerus sama arvu trahvidega 93. kohale (+4.27,5). Ühe trahviringiga Kadri Lehtla sai 99. koha (+4.48,8). Kvalifitseerumispunktide alusel Eesti naised 2018. aasta olümpiamängudele ei pääsenud. Küll aga ei ole kõik veel läbi, sest rahvusvaheline alaliit jagab välja ka wild card-e. Eestil on lootus saada vähemalt üks kutse ning läbi selle oma naine olümpiale lähetada.

Sprindivõistluse võitis nii lamades kui püstitiiru puhtalt läbinud soomlanna Mari Laukkanen, kellele jaoks oli tegemist esimese maailmakarikaetapi võiduga. 7,9 sekundiga jäi temast maha tiirudes samuti täpne olnud prantslanna Justine Braisaz. Kolmandaks tuli tiirudes eskimatu olnud tema kaasmaalanna Anais Bescond (+23,1). Esikuuikusse jõudsid veel ühe trahviga piirdunud tšehhitarid Gabriela Koukalova (+37,4) ja Veronika Viktova (+41,4) ning norralanna Marte Olsbu (+51,0).

Naiste 7,5 km sprindi tulemused

Meeste 10 km sprindidistantsil ei suutnud tiirud puhtalt läbinud Rene Zahkna 108 startinud laskesuusataja seas enamat kui 72. koht, kaotades võitjale 2.40,9. Kolm trahviringi teinud Roland Lessing sai 81. koha (+2.55,9) ja sama arvu trahvide juures 87. koha (+3.05,2). MK-etapi võitis tiirudes kõik märgid alla lasknud norralane Johannes Thingnes Bö ajaga 24.53,3. Teisena lõpetas maailmakarikasarja võidu suunas liikuv Martin Fourcade. Ühe möödalasu teinud prantslane kaotas norralasele 13,6 sekundiga. Kolmandaks tuli ühe trahviringi teinud venelane Anton Šipulin (+21,3). Ainult 0,2 sekundiga jäi talle alla austerlane Dominik Landertinger.

Eesti mehed kindlustasid sprindietapiga 2018. aasta olümpiamängudele omale viis kohta. IBU Rahvuste karika edetabelis sai Eesti 19. koha. Esimesed 20 riiki saavad olümpiale saata viis sportlast, kelle vahel jagatakse neli stardikohta.