Relva tõrge võttis Johanna Talihärmalt vajalikud sekundid

Johanna Talihärm. Foto TAIRO LUTTER/POSTIMEES
Johanna Talihärm. Foto TAIRO LUTTER/POSTIMEES/SCANPIX

Tšehhis Nove Mestos alanud maailmakarikaetapil ei jõudnud Eesti laskesuusatajad sprindisõidus 60 parema hulka, et tagada pääs homsesse jälitussõitu. Meie laskesuusatajatest sai parimana Johanna Talihärm 67. koha, kes kaotas sekundeid relva tõrke tõttu.

Meeste 10 km sprindis eksis Martin Remmelg kummaski tiirus ühe korra ja sai 101 lõpetaja seas 75. koha, kaotades võitjale prantslasele Martin Fourcade´le 2.36,6. Roland Lessing piirdus 80. kohaga (+2.43,5; 0+2) ja Kauri Kõiv 85. kohaga (+2.58,8; 4+1).

“Kauri alustas pisut liiga kiirelt. Esimese ringi sõiduaeg oli 10. koha piiril ja seetõttu tekkis lasketiirus probleeme. Rolandi sõidukiirus ei vastanud ootustele, raske öelda mis selle põhjustas,” ütles Jooksjale Eesti laskesuusakoondise laskmise treener Indrek Tobreluts.

Sprindi võitnud Martin Fourcade läbis distantsi ajaga 23.48,0, tehes ühe möödalasu. Teisena lõpetas venelane Anton Šipulin, kes kaotas võitjale 1,6 ja kolmandana norralane Emil Egle Svendsen 6,4 sekundi suuruse kaotusega. Kumbki eksis tiirus ühe korra.

Naiste 7,5 km sprindisõidus sai Eesti laskesuusatajatest parimana Johanna Talihärm 67. koha, kaotades võitjale venelannale Tatjana Akimovale 2.01,2. Talihärm eksis ühe korra püstitiirus. “Edasi ei pääsenud, seega rahul ei saa olla tulemusega. Samas sõit oli kindlasti kõige parem, mis sellel hooajal seni olnud. Relva tõrge tiirus võttis need paar sekundit, mis jälitussõitu pääsemisest puudu jäid. Ilma tõrketa oleks isegi punktivariant olnud, sest vahed sportlaste vahel osutusid väga väikeseks,” rääkis Talihärm Jooksjale.

Tiirudes täpne olnud Grete Geim lõpetas 71. kohal (+2.15,5). Kaks möödalasku teinud Kadri Lehtla tulemuseks kujunes 78. koht (+2.48,8). “Kadri ei teinud oma sõitu ja Johannal oli lamades lasketiirus tehnilised probleemid, mis niiöelda röövis taga-ajamise koha. Grete tegi enda kohta väga hea võistluse,” võttis naiste sprindi kokku treener Indrek Tobreluts.

Tatjana Akimova järel sai teise koha prantslanna Anais Chevalier (+4,3) ja kolmanda koha ameeriklanna Susan Dunklee (+5,1). Esikolmik ei eksinud tiirudes kordagi. Kokku lõpetas sõidu 96 naist.