Eesti-Läti jooksul koos finišeerinud Leila ja Lily Luik jagasid võidu

Eesti-Läti jooksu start. Foto: Valga Sport
Eesti-Läti jooksu start. Foto: Valga Sport

Eile Valga keskstaadionilt alanud ja sealsamas lõppenud 10 km pikkuse II Eesti-Läti jooksu võitis meestest Raivo Alla, naistest finišeerisid koos õed Leila ja Lily Luik.

Raivo Alla jooksis distantsi läbi ajaga 31.22. “Jooksin kerge sammuga ja tundsin end puhanuna. Esimene ring tuli natuke kiirem kui teine (15.38 ja 15.44),” sõnas Alla ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Seoses töökoha vahetuse ja pereeluga on ta harjutanud veidi vähem ehk korra päevas. “Võibolla seetõttu on mul natule parem minek ka, sest ei ole väsimust ega ülekoormust. Olen olnud kehaliselt aktiivne, kuigi jooksumaht on langenud. Näiteks tund aega jooksu ja hiljem kaks tundi lapsevankirga käimist,” selgitas Alla.

Kui Sparta spordiselts vajab, võistleb ta Sparta tiimis 29. aprillil ekideni Eesti meistrivõistlustel ja jätab 1. mail ümber Viljandi järve jooksu vahele, et valmistuda Tartu jooksumaratoniks, mis toimub 7. mail.

Teisena lõpetas Allast minuti hiljem ajaga 32.23 Roman Hvalõnski, keda tabas jooksu algul korraliku šokk. Ta jooksis esimesed 300 meeitrit Raivo Allaga kõrvuti, nende ees sõitis politseiauto ja mootorratas. “Politsei hoidis vasakule, aga mootorratas nagu tahtis paremale sõita. Raivo üritas tema järgi joosta ehk paremale, aga mina vasakule. Nii põrkasid meil õlad korraks kokku. Astusin Raivole jala peale ja väänasin välja parema hüppeliigese,” rääkis Hvalõnksi ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta liipas esimese kilomeetrini jalga, siis suutis Raivo Allaga kolm kilomeetrit koos joosta, kuid seejärel läks Alla oma teed. “Ma ei hakanud väga pingutama. Kolm nädalat treeninlaagrit on seljataga, mis kindlasti jättis oma jälje. Jooksin lõpuni, kontrollides vahet kolmanda kohaga. Järgmisel laupäeval Eesti meistrivõistlused krossijooksus on küsimärgi all,” kahtles Hvalõnski jalale viidates. Kümne päeva pärast peaks ta võistlema juba Saksamaal rahvusvahelisel sõjaväe viievõistlusel. Kolmandaks tuli Eesti-Läti jooksul Anti Puustus ajaga 32.38.

Naistest kuulus kaksikvõit Leila ja Lily Luigele, kes finišeerisid koos ajaga 36.23.  “Hea tugev tempojooks. Otsustasime asja hoida kontrolli all ja lõpetada koos,” ütles Lily Luik. Naistest sai kolmanda koha Hillevi Velba ajaga 39.02.

Poole lühema ehk 5 km jooksu võtsid kolmikvõidu lätlased. Jooksu võitis Kristaps Abolinš ajaga 18.02. Parimaks naiseks osutus Marika Koplimägi 22.03-ga. Kokku lõpetas pikema distantsi 123 ja lühema 113 jooksjat.

Eesti-Läti jooksu tulemused