Eesti maastiku maratoni võitis Sander Linnus

Eesti Maastiku Maratoni start. Foto: Ivo Panasyuk
Eesti Maastiku Maratoni start. Foto: Ivo Panasyuk

13. oktoobril leidis aset Eesti maastiku maraton, mis algas Lahemaa Rahvuspargist ja lõppes Kõrvemaa maastikukaitseala keskuses Aegviidus. Valdavalt kitsastel metsaradadel ja pinnasteedel, kus esines ka ebatasaseid ning alustaimestikuga lõike, samuti Viru raba ja Kõnnu suursood läbivad laudteid, võitis Sander Linnus, kes vaid nädala tagasi sai Tartu LInnamaratonil 3. koha.

Raske trassiga rajal jooksis Linnus välja aja 3:08.41. Mehe enda jaks oli selline tulemus täitsa üllatav. “Tartu Linnamaratonist ma päris taastunud ilmselt veel ei olnud, aga kannatas juba joosta küll. Lõpus küll tempo vähe rauges, aga suutsin ikkagi ette jääda. Rada osutus raskemaks kui arvasin. Teadsin, et on palju üles alla jooksmist, aga rohked ebatasased lõigud tulid üllatusena. Üldiselt väga äge rada. See mind sellele üritusele tõmbaski, muidu nii ruttu uuele maratonile ei oleks läinud,” rääkis Sander Linnus ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta ei juhtinud maratoni sugugi mitte algusest peale ja tõusis liidriks alles umbes 16 km enne lõppu. Enne seda jooksis ta koos Martin Vilismäe ja Arvi Alamaaga. “Tundsin, et võiksin tõusudel märksa kiiremini joosta kui hetke tempo. Läksin mööda ja minu tempoga teised kaasa tulla ei jõudnud,” vastas Linnus küsimusele, miks otsustas just sel momendil konkurendid selja taha jätta.

Arvi Alamaa, kes jooksis algul maratoni liidrina eksis oma süül rajalt. “Ühes kohas ajasin lindid sassi. Selgus, et need ei olnud korraldajate pandud, vaid hoopis metsameeste omad. Läksin nende järgi ja nullisin ära kogu oma eelneva töö,” tunnistas Alamaa. Teisena lõpetas hoopis Matt Rammo ajaga 3:13.46 ja kolmandana Martin Vilismäe 3:14.36-ga. Rajalt eksinud Arvi Alamaa jõudis finišisse alles 6. kohal ajaga 3:23.02. Enne teda finišeerisid veel Rain Seepõld ja Kain Vahter. Parima naisena suutis raja läbida orienteeruja tasutaga Kirti Rebane tulemusega 3:51.59. Ka teine naine suutis trassi katta ajaga alla 4 tunni. Selleks osutus Viivi-Anne Soots (3:57.16). Mõlemad kuuluvad Treeningpartnerisse. Kolmas naine oli Maret Müür ajaga 4:03.45.

Eesti maastiku maratoni tulemused