Eesti meeskond osaleb maratoni Põhjamaade meistrivõistlustel

Tartu jooksumaratonil osalenud Kaupo Sasmini tänavune esimese maraton saab olema Stockholmis 
Põhjamaade meistrivõistlustel. FOTO: MALLOR MALMRE/JOOKSUPORTAAL


30. mail toimuvad Stockholmi maratoni raames esmakordselt Põhjamaade meistrivõistlused maratonijooksus, kus osaleb ka Eesti meeskond. Kuna Eesti päris tipud valmistuvad Pekingi MMiks ja pikemad ettevalmistusplaanid on tehtud, siis avaneb hea võimalus Stockholmis joosta neil, kes päris suurele tiitlivõistlusele veel ei küündi.

“Et kutse tuli suhteliselt hilja, siis nõudis see jooksjatelt plaanide mõningast korrigeerimist, kuid õnneks leidsime soovi ja võimaluse selle toreda väljakutse vastuvõtmiseks,” ütles Jooksuportaalile Eesti Kergejõustikuliidu kestvusalade ja Eesti maratonitiimi juht Toomas Tarm. Naisjooksjate pink on praegu lühike ning vajalikul tasemel soovijaid seekord ei olnud. Selle eest paneb Eesti välja viieliikmelise meeste täisvõistkonna. Eesti võistkonda kuuluvad Kaupo Sasmin, Raivo Alla, Tõnu Lillelaid, Andrus Lein ja Kristo Reinsalu. Võistlus on nii individuaalne kui meeskondlik, kus arvesse läheb kolme parema jooksja tulemus.
“Võistkond on üsna ühtlane. Seniste tulemuste põhjal peaksid olema koondise liidrid Kaupo Sasmin ja Raivo Alla. Viiest mehest kolmel on aprillist maratonitulemus olemas, Kaupol ja Tõnul saab see olema tänavune esimene maraton,” lausus Tarm. Praegu pole teada täpselt konkurentide koosseisu, kuid võistluse tase peaks võimaldama Eesti meestel konkureerida kõigiga. “Eesmärk võiks olla 1-2 mehe jõudmine individuaalselt esikuuikusse, mis peaks tagama korraliku tulemuse ka võistkondlikult,” prognoosis Tarm.

Eesti meeskonna koosseisust on tänavune parim maratoni aeg ette näidata Raivo Allal, kes jooksis 12. aprillil Rotterdamis isikliku rekordi 2:27.07, loodab oma tippmarki Stockholmis parandada. “Isiklikku plaanin küll, aga rohkemat loota pole. Pärast Rotterdami olen üleväsimusega kimpus olnud. Loodetavasti rahulikumad päevad nüüd taastavad,” sõnas Alla Jooksuportaalile. Enne Stockholmi maratoni ta rohkem võistelda ei kavatse. Viimati võistles ta 10. mail Tartu jooksumaratoni 23,4 km distantsil, kus sai 6. koha.

JOOKSUPORTAAL