Eesti teatemeeskond tegi orienteerumise MMil ajalugu

Eesti teatevõistkond kodusel orienteerumise MMil. Foto: Aivar Kokk
Rõõmustav Eesti teatemeeskond kodusel orienteerumise MMil. Foto: Aivar Kokk

Eesti kolmeliikmeline teatemeeskond saavutas täna kodustel orienteerumise maailmameistrivõistlustel Elva ümbruses 4. koha, mis on läbi aegade parim tulemus teatevõistlusel. Varasemast on orienteerujatel ette näidata teatevõistlusel 6. koht kaks aastat tagasi Šotimaal toimunud MMilt.

Maailmameistritiitli võitis Norra trio (Eskil Kinneberg, Olav Lundanes, Magnus Daehli) ajaga 1:34.50. Teise koha sai Prantsusmaa koondis, kes kaotas 1.16. Pronksile tulnud Rootsi jäi võitjast maha 2.03 ning neljandana lõpetanud Eesti 3.57. Eesti võistkonda kuulusid Kenny Kivikas, Timo Sild ja Lauri Sild.

Esimeses vahetuses võistelnud Kenny Kivikase sõnul oli tal algul metsa vahel suhteliselt keeruline leida endale sobivat positsiooni ja orienteeruda endale sobivalt. “Sellest tuli ka kaks orienteerumisviga, millest üks läks maksma umbes 50 sekundit. Lisaks ei tahtnud organism pärast kahte puhkepäeva kohe nii toimetada nagu tavaliselt. Raja teine pool tundus enesetunde ja orienteerumise poolest parem;” ütles Kivikas ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Küsimusele, mis tagas Eesti võistkonnale nii kõrge koha, vastas Kivikas, et kindlasti hea ettevalmistus koduseks MMiks. “Kõikide meeste üldine hea tase hetkel maailma orienteerumises ning kodupubliku toetus. See on tõesti midagi erilist, kui saad kodus maailmameistrivõistlustel joosta,” märkis Kivikas.

Ehk mängis oma osa siin ka teiste riikide ebaõnnestumine? “Orienteerumises on enamasti ikkagi nii, et igaüks ise kujundab enda õnne. See maastik nõudis väga kindlat orienteerumist ning ei saanud pea kuklas ringi joosta,” tõdes Kivikas. Kui ta ei oleks eksinud ja 50 sekundit ei oleks kaotsi läinud ehk tähendanuks see Eestile poodiumikohta? “Ei oska öelda. Situatsioon oleks kohe järgmistel vahetustel ka teine olnud. Oleksid ei maksa spordis kahjuks,” lausus Kivikas.

Eesti naiskond koosseisus Annika Rihma, Liis Johanson ja Evely Kaasiku sai 12. koha, kaotades võitjale suurelt, 23.05. Kuldmedali võitis Rootsi (Emma Johansson, Helena Jansson ja Tove Alexandersson). Teiseks tulnud Venemaa kaotas võitjale 2.41 ja pronksi saanud Soome naiskond 4.23.