Eesti meeskond tuli rattaorienteerumis MM-i teatsõidus pronksile

Rattaorienteerumise MM-võistlustel Rakveres tuli Eesti meeskon (Lauri Malsroos, Margus Hallik, Tõnis Erm) reedeses teatesõidus kolmandaks. Meesjuunioride klassis sõitsid sai Eesti (Paul Nestor, Tõnis Laugesaar, Kristjan Linnus) koguni hõbeda.

Meeste teatesõidu võitis Tšehhi 2:21.14. Soome meeskond kaotas 1.31 ja Eesti 1.55ga. „Konkurendid olid väga tugevad, iga medal on õnnestumine,“ rääkis teist vahetust sõitnud Margus Hallik.

Halliku kinnitusel juhtub rattaorienteerumises üsna sageli, et kohalikud sportlased on kodumaa tuttaval maastikul edukad. See aga ei olevat siiski reegel.

Meesjuunioride klassis pälvis esikoha Prantsusmaa 2:05.31ga, kusjuures nende liider Cedric Beill sai tänavustel MM-võistlustel kolmanda kulla. Teiseks tulnud Eesti kaotas 6.56ga, kolmas oli Rootsi.

Naiste teatesõidu võitis Soome ja neidude teatesõidu Venemaa.

Rattaorienteerumise MM-võistlustele pannakse punkt laupäeval Valgehobusemäel, kus võisteldakse pikal rajal.