Eesti mehed laskesuusatamise MK etapil jälitussõitu ei jõudnud

Rene Zahkna ei eksinud tiirudes kordagi. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/SCANPIX
Rene Zahkna eksis lamadestiirus ühe korra. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/SCANPIX

Saksamaal Ruhpoldingus toimuval laskesuusatamise MK-etapil võeti täna mõõtu meeste 10 km sprindidistantsil, kuid ükski eestlane pühapäeval toimuvasse jälitussõidu ei pääsenud.

Lamadestiiru järel trahviringile läinud Rene Zahkna lasi püstitiirus puhtalt ning sai kokkuvõttes 69. koha (+2.39,2). “Täna oleksin esimest korda sel hooajal puhta laskmisega kindlasti jälitussõitu pääsenud. Väga kahju, et lamades viimane lask napilt mööda läks. Kahjuks sõitsin täna samal rajal aeglasemalt kui eelmisel aastal, mil rada oli aeglasem ja seisundki polnud parem,” rääkis Zahkna Jooksjale. Ta teab, et on praegu kindlasti parem suusataja kui mullu. “Praegu ei suuda ennast milegipärast rajal realiseerida,” lisas Zahkna.

Kalev Ermits leppis 93. (4+0; +3.43,0) ja Martin Remmelg 106. (3+2; +4.51,3) kohaga. Oma osa võib olla Eesti koondise kehval esitusel hooaja alguses tabanud viirushaigusel, millest taastumine võib aega võtta kuni kuus kuud.

Oma ülemvõimu kindlustas tänasel sprindil prantslane Martin Fourcade, kes ei andnud vastastele mingit võimalust. Nii lamades- kui ka püstitiirus puhtalt lasknud prantslane läbis distantsi ajaga 22.34,2. Teise koha noppis lasketiirudes samuti kindlat kätt näidanud austerlane Julian Eberhard (+18). Poodiumi kolmanda koha hõivas norralane Emil Hegle Svendsen (0+0; +39,7).

Homme on Saksamaal kavas naiste 7,5 km sprindidistants.