Eesti meistriteks murdmaajooksus tulid Laura Maasik ja Karel Hussar

MarkoMumm_EKJL
Fotol: Laura Maasik ja Karel Hussar / Marko Mumm/EKJL

11. oktoobril toimusid Järvakandis Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused, kus selgusid parimad alates U14 vanuseklassist kuni täiskasvanuteni. Täiskasvanud ja U23 klassi naised võistlesid 6 km ja mehed 10 km distantsil, U20 mõlemad vanused 3 km distantsil. U18 noormehed selgitasid meistrid 3 km pikkusel rajal, U18 neiud aga 2 km pikkusel rajal. U16 vanuse poisid jooksid 2 km, U16 tüdrukud 1,5 km. U14 vanuseklassis läbisid nii tüdrukud kui poisid 1 km.

Naistest krooniti Eesti meistriks Laura Maasik (Nõmme KJK), kes juhtis tervet 6 km distantsi algusest lõpuni, võidutsedes ajaga 21:09. Maasiku järel lõpetas teisena Pille Hinn (Sparta SS), kes läbis trassi ajaga 21:18 ja kolmanda koha võitis Maria Veskla (Sparta SS) 22:40-ga

Meeste arvestuses võitis 10 km distantsi Karel Hussar (SK Jooksupartner) ajaga 31:52. Hõbeda teenis möödunud aasta meister Olavi Allase (Tartu SS Kalev) 32:15-ga ning pronksmedal riputati kaela Juri Kovaljovile (Audentese SK), kes läbis distantsi 32:24-ga. Kovaljov oli selle tulemusega ka parim U23 vanuseklassi jooksja.

Meeste U23 arvestuses läks hõbemedal Mark Abnerile (Treeningpartner) 32:40-ga ning pronksine autasu riputati kaela 32:51-ga Andry Soole (Sparta SS). Naiste U23 vanuseklassi meistrikulla võitis Saina Mamedova (KJK Kalev-Sillamäe) 24:17-ga. Tema järel lõpetas ajaga 24:43 Jelizaveta Ševtsova (KJK Kalev-Sillamäe) ja kolmandana Annika Roosleht (Treeningpartner) 25:53-ga.

Noormeeste U20 klassis ei jätnud teistele sõnaõigust Audentese SK sportlane Robelt Telpt, kes võitis 3 km distantsil meistrikulla täpselt 9 minutiga. Talle järgnes 9:16-ga Kalev Hõlpus (Rapla JK) ning pronksi teenis 9.29-ga Johan Tamm (Tartu SS Kalev). Naiste sama vanuse jooksu võitis Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe) tulemusega 10:37. Teise koha saavutas Stella Sohvi Altmets (Nõmme KJK) 11:25-ga ning kolmas oli 11:56-ga Birgit Veldi (Saue KJK).

Noormeeste U18 3 km murdmaajooksu esikoha teenis tulemusega 9:21 Jürgen Joonas (Võru KJK Lõunalõvi), kellele järgnesid 9:36-ga Raimond Parts (Treeningpartner) ning 9:37-ga Marko Gerassimov (Valga SK Maret-Sport). Neidude U18 vanuses näitas kõige väledamat minekut Mari Mai Ruus (Tartu SS kalev), kes läbis 2 km raja 6:55-ga. Sekundiga kaotas võitjale Anete Randma (SK Fortis), tulemusega 6:56 ja pronksmedal riputati kaela 6:59-ga Triin Eralale (Rapla JK).

Poiste U16 meistriks krooniti Kevin Jõesoo (Rapla JK) ajaga 5:58. Jõesoo järel ületas lõpujoone Gregor Rasva (Audentese SK) ajaga 6:02, kolmas oli Romet Kivi (SK Viraaž) 6:11-ga. Tüdrukute U16 vanuseklassis võidutses Viola Hambidge (Pärnu SK Altius), kes läbis 1,5 km pikkuse distantsi ajaga 5:31. Hambidge järel teenis hõbeda 5:34-ga Marleen Koll (Audentese SK) ja pronksmedali viis koju Bianka Uhtjärv (SK Viraaž) tulemusega 5:36

Kõige noorema vanuse ehk U14 poiste arvestuses võitis meistritiitli Romet Ridalaan (UP Sport) 2:59-ga. Hõbemedali teenis 3:02-ga Andre Näppi (SK Lindon) ja kolmandaks tuli Aksel Tähepõld (Saue KJK) 3:03-ga. Kõige nooremate tüdrukute Eesti meistriks krooniti Hedi Andre (SK Elite Sport), kelle võiduajaks märgiti 3:07. Hõbeda võitis Etriin Etverk (Rakvere KJK Vike) ajaga 3:13 ning pronksile tuli Kristiin Paas (UP Sport) 3:16-ga.

Tüdrukud U14 vanuseklassi esikolmik (1km):
1. Hedi Andre (SK Elite Sport) – 3:07
2. Etriin Etverk (Rakvere KJK Vike) – 3:13
3. Kristin Paas (UP Sport) – 3:16

Poisid U14 vanuseklassi medalikolmik (1km):
1. Romet Ridalaan (UP Sport) – 2:59
2. Andre Näppi (SK Lindon) – 3:02
3. Aksel Tähepõld (Saue KJK) – 3:03

Tüdrukud U16 vanuseklassi parimad 1.5 km distantsil:
1. Viola Hambidge (Pärnu SK Altius) – 5:31
2. Marleen Koll (Audentes SK) – 5:34
3. Bianka Uhtjärv (SK Viraaž) – 5:36

Poisid U16 vanuseklassi esikolmik (2 km):
1. Kevin Jõesoo (Rapla JK) – 5:58
2. Geord Rasva (Audentese SK) – 6:02
3. Romet Kivi (SK Viraaž) – 6:11

Tüdrukud U18 vanuseklassi medalikolmik (2km):
1. Mari Mai Ruus (Tartu SS Kalev) – 6:55
2. Anete Randma (SK Fortis) – 6:56
3. Triin Erala (Rapla JK) – 6:59

Poisid U18 vanuseklassi esikolmik (3 km):
1. Jürgen Joonas (Võru KJK Lõunalõvi) – 9:21
2. Raimond Parts (Treeningpartner) – 9:36
3. Marko Gerassimov (Valga SK Maret-Sport) – 9:37

Neiud U20 vanuseklassi medalikolmik (3km):
1. Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev Sillamäe) – 10:37
2. Stella Sohvi Altmets (Nõmme KJK) – 11:25
3. Birgit Veldi (Saue KJK) – 11:56

Noormehed U20 vanuseklassi esikolmik (3 km):
1. Robert Telpt (Audentese SK) – 9:00
2. Kalev Hõlpus (Rapla JK) – 9:16
3. Johan Tamm (Tartu SS Kalev) – 9:29

Neiud U23 vanuseklassi medalistid (6km):
1. Saina Mamedova (KJK Kalev-Sillamäe) – 24:17
2. Jelizaveta Ševtsova (KJK Kalev-Sillamäe) – 24:43
3. Annika Roosleht (Treeningpartner) – 25:53

Noormehed U23 vanuseklassi medalikolmik (10km):
1. Juri Kovaljov (Audentese SK) – 32:24
2. Mark Abner (Treeningpartner) – 32:40
3. Andry Soo (Sparta SS) – 32:51

Naiste 6 km distantsi esikolmik:
1. Laura Maasik (Nõmme KJK) – 21:09
2. Pille Hinn (Sparta SS) – 21:18
3. Maria Veskla (Sparta SS) – 22:40

Meeste 10 km murdmaajooksu medalikolmik:
1. Karel Hussar (SK Jooksupartner) – 31:52
2. Olavi Allase (Tartu SS Kalev) – 32:15
3. Juri Kovaljov (Audentese SK) – 32:24

Kõik tulemused on nähtavad SIIN!

Pilte võistlusest näeb EKJLi Facebooki lehel!

Teksti autor:
Eesti Kergejõustikuliit

Viimased uudised