Eesti meistrivõistlustele pääsu aluseks on edetabel või alaliidu otsus

Eesti Kergejõustikuliit avalikustas Eesti meistrivõistlustele pääsemise kriteeriumid pika krossi, poolmaratoni ja maratoni puhul. Juhendi järgi saab EKJL kutsega ja jooksu osalustasu maksmata nendele distantsidele maksimaalselt 30 meees- ja 15 naisjooksjat.
.
Poolmaratoni ja maratonile pääsevad Eesti meistrivõistluste arvestuses alaliidu kutsega (osalustasuta) jooksma hooaja antud ala edetabeli 15 paremat meest ja 6 paremat naist. Ülejäänud lubatakse võistlema EKJL kestvusjooksu alarühma otsusel. 2011. aasta Eesti meistrivõistluste pikale ca 12 km pikkusele krossile 1. mail Viljandis saavad distantsi 2010. aasta 10 paremat meest 5 paremat naist. Ülejäänud pääsevad võistlustele alarühma otsusel.
Eesti Kergejõustikuliidu kestvusjooksu alarühma juhi Toomas Tarmi sõnul määravad ülejäänute pääsu edetabeliaeg ja -koht 2010. aastal, tulemused teistel distantsidel (kui sportlane pole sel distantsil võistelnud), kuulumine Eesti koondisse või perspektiivikate juunioride või noorte hulka. “Kuigi iga valik on veidi subjektiivne, on eesmärk lasta tasuta (EKJLi kulul) osalema vaid parimad. Päris ühte kriteeriumit vaadata ei saa. Kindlasti pääsevad 30 hulka ka edetabeli 15.-30. kohal olevaid jooksjaid, aga see ei ole garanteeritud kõikide puhul. Vastasel juhul jääksid just need tugevamad välja, kes ei ole näiteks antud distantsi sel aastal jooksnud,” selgitas Tarm. Kindlasti on üheks kriteeriumiks ka tulevikuperspektiiv. “Kui piiri peale jäävad kaks võrdset jooksjat, üks 40-aastane veteran ja teine 18-aastane noor, siis on eelistatud olukorras noor,” lisas Tarm.
Lõplik Eesti meistrivõistluste koosseis määratakse vahetult peale registreerimise lõppu, mis on umbes nädal enne võistlust. Hooaja edetabelid arvestatakse samuti selle hetke seisuga. Eesti poolmaratoni ja maratoni meistrivõistluste korraldajatega on kokkulepe, et EKJL litsentsi omavad sportlased, kes nimetatud valikusse ei mahu, saavad osaleda Eesti meistrivõistluste arvestuses, tasudes esimese registreerimisvooru tasu kuni registreerimisaja lõpuni.
JOOKSUPORTAAL
Foto: Ilmar Kütt