Eesti naiste teatenelik sai laskesuusatamise MK-etapil 15. koha

Regina Oja. Foto: Jarek Jõepera
Regina Oja. Foto: Jarek Jõepera

Eesti naiste teatenelik sai täna Saksamaal Ruhpoldingus jätkunud laskesuusatamise maailmakarikasarja viienda etapil naiste 4×6 km teatesõidus 23 naiskonna konkurentsis 15. koha.

Avavahetust sõitnud Regina Oja tegi lamadestiirus täpset tööd ja lahkus tiirust 9. kohal (+6,8). Püstitiirus läks tal vaja ühe varupadruni abi, millele kulusid mõned lisasekundid. Tagasi suusarajale sai ta 12. kohal ning andis oma vahetuse Tuuli Tomingasele üle samal positsioonil (+35,6).

Tuuli Tomingas kasutas nii lamadestiirus kui ka püstitiirus ühte varupadrunit, kuid tõstis vaatamata sellele Eesti pärast tiire 10. kohale (+49,7). Paraku andis ta sõidus natuke järgi ning jõudis vahetusalasse 13. kohal (+1.02,4). Kolmandat vahetust suusatanud Johanna Talihärm võttis lamadestiirus kaks varupadrunit ja püstitiirus ühe varupadruni. Kui lamadestiiru järel asus ta 14. kohal ja püstitiiru järel 13. kohal, siis oma vahetuse viimase suusaringiga kergitas ta Eesti 11. kohale (+1.27,3).

Anrunaine Grete Gaim, kes kasutas lamadestiirus kahte varupadrunit, langetas Eesti tagasi 14. kohale. Püstitiirus läks tal vaja ühte varupadrunit, mille tulemusena üks koht paranes, kuid finišisse jõudis Gaim 15. kohal (+3.43,3). Kokku suutis võistlusel lõpuni vastu pidada 21 naiskonnal. Sloveenia ja Lõuna-Korea teatenelikud võeti liidrilt ringiga sisse saamise tõttu rajalt maha.

Teatesõidu võitis üheksa varupadrunit kasutanud Norra naiskond, kes on võitnud kõik selle hooaja teatesõidud. Võistkonda kuulusid Karoline Knotten, Ingrid Landmark Tandrevold, Tiril Eckhoff ja Marte Olsbu Röiseland. Norra järel lõpetas teisena kaheksa varupadrunit kasutanud Prantsusmaa (+10,7) ja kolmandana neli varupadrunit kasutanud Šveits (+20,7).