Eesti nelik sai USA-s laskesuusatamise segateatesõidus 9. koha

Kalev Ermits. Foto: Jarek Jõepera
Kalev Ermits. Foto: Jarek Jõepera

Eesti teatevõistkond sai Ameerika Ühendriikides Salt Lake City’s Eesti aja järgi täna öösel lõppenud maailmakarikasarja kaheksandal etapil segateatesõidus 9. koha, kuigi algul asuti koguni viiendal kohal.

Esimeses vahetuse rajale läinud Kalev Ermits läbis lamadestiiru puhtalt, kuid kasutas püstitiirus ühte varupadrunit ning andis vahetuse üle Martin Remmelgale 5. kohal, kaotades liidriks olnud Saksamaale +34,3. Martin Remmelgal tuli aga võtta nii lamadestiirus kui püstitiirus kaks varupadrunit, mis langetas Eesti neliku 11. kohale , kaotust liidriks tõusnud Norra kvartetile kogunes +2.40,6.

Kolmandas vahetuses rajale läinud Tuuli Tomingas kasutas nii lamadestiirus kui püstitiirus ühte lisapadrunit, aga tõstis Eesti 7. kohale (+1.59,0). Ankruvahetuses sõitnud Johanna Talihärm vajas lamadestiirus kahte ja püstitiirus ühte lisapadrunit ning tõi Eesti võistkonna finišisse 9. kohal (+2.55,9).

Segateatesõidu võitis Prantsusmaa teatenelik koosseisus Quentin Fillon Maillet, Simon Desthieux, Celia Aymonier ja Anais Chevalier ajaga 1:03.51,4, Saksamaa teine (+13,5) ja Norra kolmas (+1.02,2).