Eesti Ööjooksu talve eri võitsid Dmitri Aristov ja Kelly Nevolihhin

Eesti Ööjooksu talve eri kolm kiiremat meest. Vasakult: Mardo Lundver, Dmitri Aristov ja Foto: erakogu
Eesti Ööjooksu talve eri kolm kiiremat meest. Vasakult: Mardo Lundver, Dmitri Aristov ja Andry Soo. Foto: erakogu

Täna õhtul toimus Rakveres Eesti Ööjooksu talve eri, mille 10 km pikkuse põhidistantsi x-tream Rakvere võitsid Dmitri Aristov ja Kelly Nevolihhin.

Dmitri Aristov läbis Rakvere tänavatel distantsi ajaga 32.31,9, edestades teisena lõpetanud Mardo Lundveri (Rapla jooksuklubi) ühe minutiga. Lundveri aeg 33.32,7. “Tegin kohe oma tempot, esimesed 4 km jooksin keskmiselt 3.10 km kohta. Libe oli ainult pöördel. Teisel ringil tempo langes seoses 5 km distantsi aeglasemate ettejääjatega. Tuju on hea ja tulemusega olen ka rahul,” ütles Aristov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kolmandaks tulnud Andry Soo (Sparta) jäi omakorda Lundverist ligi minuti kaugusele. Tema lõpuaeg 34.30,2. “Aristov oli taaskord teiselt planeedilt, mistõttu keskendusin eeskätt enda jooksule, mis läks üle ootuste hästi. Talvejooks oli oma nime vääriline – olud lumised, mistõttu kurvides tuli olla ettevaatlik, et mitte libiseda. Lõpuajaga jään väga rahule. Distantsi esimene pool tuli mõni sekund üle 16.30, teine ring umbes 30 sekundit aeglasem ehk suurt äravajumist tempos õnneks ei esinenud. Häiris, et kilomeetripostid puudusid, kuna jooksen ilma kellata ja rada on võõras. Üldiselt maksimumilähedane pingutus,” sõnas Lundver.

Naistest võitis jooksu Kelly Nevolihhin (KJK Vike) tulemusega 38.01,1. Teise koha sai Sille Puhu 41.20,9-ga ja kolmanda koha Irina Savinitš 41.38,2. “Mõnus talvine jooks, rada oli kogu ulatuses lumega kaetud, mis tegi jooksu jälle eriliseks. Kurvides tuli ikka tempo alla lasta, et lumes külili ei käiks, aga jooksin omas tempos ja nautisin kodukandi melu. Väga vahva üritus aasta lõppu,” ütles Nevolihhin ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Poole lühema ehk 5 km pikkuse jooksu Talve Rakvere võitis Reigo Teervalt ajaga 16.57,6. Järgnesid Kristo Heinmann 17.01,9-ga ja Steven Rehelem 17.15,1-ga. Naiste kolm esimest sel distantsil olid Triin Gede (19.47,7), Lisett Alt (20.21,7) ja Inga Kree (20.53,7).

Eesti Ööjooksu talve eri tulemused