Paarissegateatesõidus laskesuusatajatele 15. koht, Zahknal murdus püssikaba

Kadri Lehtla. Foto: TAIRO LUTTER/POSTIMEES

Eesti laskesuusatajad Kadri Lehtla-Rene Zahkna said täna Rootsis Östersundis jätkunud maailmakarikaetapil paarissegateatesõidus 26 võistkonna konkurentsis 15. koha, kaotades võitnud Prantsusmaa duole 3.44,6.

Esimest vahetust sõitnud Lehtla tegi esimeses lamadeslaskmisega tiirus korraliku laskmise ning tabas ühe varupadruni abil kõik märgid, lahkudes tiirust 13. kohal. Püstitiir Lehtlal nii hästi ei õnnestunud. Kui kõik varupadrunid olid ära kasutatud, pidi ta minema ühele trahviringile. Oma vahetuse andis Kadri Lehtla Rene Zahknale üle 15. kohal, kaotusega liider Saksamaale 1.07,9.

Esimeses tiirus tuli Zahknal kasutusele võtta üks varupadrun, kuid teises tiirus koguni kolm ning teatepulk läks tagasi Lehtlale endiselt 15. positsioonil, kaotust liidriks kerkinud Prantsusmaale 2.02,5. Lehtla tegi oma teise vahetuse korralikult, läbides esimese tiiru puhaste paberitega, teises tiirus tuli kasutusele võtta vaid üks varupadrun. Hea laskmisega õnnestus Lehtlal tõsta võistkond 13. kohale, kaotust liidri staatusesse tõusnud Austriale kogunes 2.41,5. “See on laskesuusatamine. Vahel lihtsalt kuulid ei taba märki. Üldiselt oli sõit hea. Esimese stardi kohta väga korralik esitus,” lausus Lehtla Jooksjale.

Viimasesse vahetusse sööstnud Rene Zahkna läbis mõlemad tiirud puhtalt, kuid sõidukiirusest jäi väheks ning ta tõi võistkonna finišisse 15. kohal. Zahkna sõnul osutus esimene vahetus püstitiirus suureks ponnistuseks. “Ei tulnud “programmeeritult” või loomupäraselt see tiir välja. Teise vahetuse esimese ringil laskumisel libisesin kurvis. Kuna rada oli jäine, siis läks relva kaba õlaosa katki, väike osa kabast jäi rajale. Kukkusin õnneks nii, et relvast välja kukkunud salved jäid täpselt vaatevälja. Võtsin need kohe kätte ja enne tiiru pikal laskumisel sain kaba külge tagasi panna. Pärast kukkumist lõi lihased hapet täis, sõidu pool kukkus täiesti ära,” rääkis Zahkna Jooksjale.

Paarissprindi võitis ajaga 35.43,5 Prantsusmaa võistkond koosseisus Martin Fourcade-Dorin Habert. Teise koha sai Austria (Lisa Theresa Hauser, Simon Eder), kaotades Prantsusmaale 16 sekundiga (0+6) ja kolmanda koha Saksamaa (Franziska Preuss, Erik Lesser), kaotades võitjale 25,2 (0+5) sekundiga.

Maailmakarika sarja avaetapp Östersundis jätkub 30. novembril, mil kavas on naiste 15 km individuaaldistants.