Eesti sai rattaorienteerumise MM-il sprindis kaksikvõidu

Rattaorienteeruja Tõnis Erm (pildil paremal) võitis teisipäeval Tapal toimunud rattaorienteerumise maailmameistrivõistluste sprindietapi ajaga 19.24. Teisele kohale platseerus Lauri Malsroos (vasakul) ajaga 19.45.

„Siin oli nii keeruline ebatasane heinamaa, kus rajad jooksid iga mõnekümne meetri tagant paremale ja vasakule. Väga hullult ka raputas, ma ei suutnud kohati kaarti lugeda. See tähendas omakorda, et ma sõitsin mingid lõigud kiiresti, siis seisin, et kaart ära lugeda ja sõitsin edasi. Ma praktiliselt ei tee kunagi nii,“ rääkis värske maailmameister Erm, kes tunnistas, et kuldmedal oli tema eesmärk.

Lauri Malsroos ütles, et esimesel võistlusdistantsi poolel tal vigu täielikult vältida ei õnnestunud, kuid teine pool läks veatult. Kolmandale kohale platseerus Krystof Bogar (Tšehhi) ajaga 20.17, neljandale Ruslan Gritsan (Venemaa) ajaga 20.20.

Naiste sprindivõistluse võitis rootslanna Cecilia Thomasson ajaga 20.32, järgnesid soomlanna Eva-Liisa Hakala 20.42 ja venelanna Tatjana Repina 20.58ga. Juunioride klassis võitsid prantslabe Cedric Beill ja soomlanna Henna Saarinen.

Kokku läks sprindis starti 248 sportlast – 92 meest, 61 naist, juunioride klassis 63 meest ja 33 naist. Täna võisteldakse Mõedakul lühirajal. 30. augustil leiavad Rakveres aset teatevõistlused ning MMile pannakse punkt 31. augustil Valgehobusemäel, kus võisteldakse tavarajal.

Maailmameistrivõistluseid korraldab Rakvere Orienteerumisklubi koos Eesti Orienteerumisliiduga.

Foto: Harry Veide