Tihe lumesadu nurjas eestlastel paarissprindis finaalipääsu

Alvar Johannes Alev. Foto: Scanpix
Alvar Johannes Alev. Foto: Scanpix

Kaks Eesti teatemeeskonda võistlesid täna suusatamise maailmakariketapil Sloveenias Planicas paarissprindis, kuid kumbki duo finaali ei jõudnud, sest eestlaste sõidu ajaks hakkas tihedalt lund sadama.

Kavas olnud teamsprindi võistlusel sõideti 1,3 km ringil vaheldumisi kokku 6 ringi. Eestlastest olid võistlustules kaks tiimi: Alvar Johannes Alev ja Martin Himma ning Marko Kilp ja Henri Roos.Teises poolfinaalis suusatas Eesti II duo Alvar Johannes Alev ja Martin Himma välja neljanda koha, kaotades poolfinaali võitnud Itaalia I duole (Stefan Zelger, Federico Pellegrino) 3,37 sekundiga. Paraku sellest finaali pääsuks ei piisanud ning võistluse kokkuvõttes said nad 12. koha, kaotades võitjatele 23,32 sekundiga.

“Poolfinaal oli väga hea meil. Kaotasime võitjatele 3,37 sekundiga, aga otse sai mõlemast sõidust ajaga ainult kaks edasi ja kahe sõidu peale kuus parimat aegade põhjal. Kuna meie sõiduks hakkas lund päris tugevalt sadama, siis sõit oli üle minuti aeglasem ja ajaga edasipääsejad tulid esimesest poolfinaalist,” selgitas Alvar Johannes Alev Jooksjale. “Libesimisolud kahanesid märgatavalt ja alates 3. kohast polnud võimalik enam finaali pääseda,” tõdes Alev.

Samuti teises poolfinaalis osalenud Eesti I võistkond koosseisus Marko Kilp ja Henri Roos said 8. koha (+18,86) ning samuti finaali ei jõudnud. Kokkuvõttes said eestlased 16. koha.

Sprindi finaali võitsid norralased Sindre Björnstad Skar ja Erik Valnes. Ka teine koht läks Norrasse, selle võtsid Gjöran Tefret ja Haavard Solaas Taugbölim, kes kaotasid võitjatele 1,29 sekundiga. Kolmandaks tuli Soome duo Ristomatti Hakola ja Joni Mäki, jättes vaid seitsme sajandikuga pjedestaalilt välja prantslased Richard Jouve ja Lucas Chanavat.