Eesti suusatajad Olosel vabatehnikasõidus kahekümne seas

Karel Tammjärv enne Olosele minekut treeninglaagris. Foto: erakogu

Soomes Olosel esimese lume võistluse „FIS Tykkikisat“ viimasel võistluspäeval selgitati täna välja paremad vabatehnikasõitudes, kus Karel Tammjärv sai 16. koha ja Tatjana Mannima 17. koha.

Meeste 15 km vabatehnikadistantsil oli kiireim soomlane Jari Lehtonen ajaga 29.32,4. Islandlane Snorri Einarsson kaotas teisena 30,5 ja soomlane Perttu Hyvärinen kolmandana 31,3 sekundiga. Karel Tammjärv sai 16. koha ajaga 31.05,6, jäädes võitjast maha + 1.33.

“Paljud eestlased ei võistelnud täna. Kaotus võitjale on liiga suur. Samas ma pole võistluskiirustel veel sel talvel sõitnud,” rääkis Tammjärv Jooksjale. “Esimene “vasikas” läks aia taha, aga seda esimest pingutust oligi vaja. Õnneks on veel järgmisel nädalal võistlused, kus end käima tõmmata,” lisas ta.

Järgmisel nädalavahetusel toimuvad Soomes Saariselkäl eestlaste jaoks katsevõistlused, kus selgub, kes meie suusatajatest pääseb kahe nädala pärast maailmakarika etapile. Meesjuunioride seas oli täna eestlastest kiireim Alvar Ratt 17. kohaga, kaotust võitjale Remi Lindholmile Soomest kogunes +1:59,0.

Eesti naiste parimana kaotas Tatjana Mannima täna 10 km distantsi võitnud norralanna Emilie Kristoffersenile ühe minuti ja 23 sekundiga ning sai 17. koha. Norralanna võiduaeg täna 22.33,0.Teise ja kolmanda koha võtsid soomlannad Laura Mononen (+13,1) ja Anne Kyllönen (+20,6).

“Plaanisin teise ringi sõita kiiremini kui esimene, selle eesmärgi täitsin äa. Täna jäin stardiga väga rahule. Kõige tähtsam  – enesetunne on hea. Täitsin MK normi ära, teenisin 76 FISi punkti. Nüüd vaatame, mis tuleb 18 -20. novembril Saariselkäl, siis saab kokkuvõtte teha, kas kõik õigesti tehtud või tuleb midagi muuta,” ütles Mannima Jooksjale.