Eesti suusatajad Rukal 15 km klassikasõidus teises pooles

Raido Ränkel. Foto: Tairo Lutter/POSTIMEES/Scanpix
Raido Ränkel. Foto: Scanpix

Neli Eesti meessuusatajat startisid täna Soomes Rukal jätkunud maailmakarkaisarja esimesel etapil eraldistardiga 15 km klassikasõidus, kus neist kolm lõpetasid finišiprotokolli teises pooles.

Parimana sai Raido Ränkel 45. koha, kaotades võitjale 2.19,8. “Sõit oli täna vähe parem kui eile, oleksin rahul olnud kui oleks vähemalt 30 sekundit kiiremini sõitnud ehk suutnud mind kinni püüdnud norralase Holundiga koos lõpuni sõita. Viimasel ringil läks keha kuidagi kangeks, sinnamaani tundus päris lubav,” kommenteeris Ränkel oma tänast võistlust Jooksjale.

Karel Tammjärv sai 48. koha (+2.31,7).  “Särtsu polnud, see tuleb võistlemisega. Mul on neid vaja, et end käima saada. Lõppenud nädalavahetus aitas kindlasti sammu edasi. Loodan ja arvan, et nädala pärast on parem,” ei heitnud Tammjärv meelt.

Andreas Veerpalu 77. koha (+4.05,2). Tema sõnul miski täna ei klappinud ja kogu sõit läks tuimalt. “Midagi nagu otseselt ei klappinud. Suusk oli ainuke, mis hea,” ütles Veerpalu. Marko Kilp jättis sõidu pooleli.

15 km klassikasõidu võitis venelane Aleksander Bolshunov ajaga 36.17,8. Teise aja välja sõitnud norralane Emil Iversen kaotas talle 19,5 sekundiga ja kolmandaks tulnud rootslane Calle Halfarsson 21,2 sekundiga.

15 km klassikasõidu tulemused