Eesti teatemeeskond sai MK-etapil 13. koha

Rene Zahkna. Foto: Jarek Jõepera
Rene Zahkna. Foto: Jarek Jõepera

Eesti teatemeeskond sai täna Saksamaal Oberhofis jätkunud maailmakarikasarja neljanda etapil meeste 4×7,5 km teatesõidus 13. koha, kusjuures avavahetuse esimese tiiru järel järel oldi koguni 5. kohal.

Avavahetust suusatanud Rene Zahkna läbis lamadestiiru puhtalt ning püsis kõrges konkurentsis, lahkudes tiirust 5. kohal (+8,6). Püstitiirus pidi Zahkna kasutama ühte varupadrunit, mis tõi veidi ajalist kaotust juurde, kuid ei midagi hullu – Zahkna asus 9. kohal. Viimase ringiga mees siiski veidi väsis ja andis oma vahetuse Kalev Ermitsale üle 14. kohal (+34,2).

Kalev Ermits eksis lamadestiirus kolm korda, kuid kolme varupadruniga õnnestus olukord siiski päästa ilma trahviringideta ning ta jätkas 14. kohal (+1.08,0). Püstitiirus võttis Ermits ühe lisapadruni ja kohe paranes ka positsioon, mees tõstis Eesti 11. kohale ja oma vahetuse viimase suusaringiga vahetuse ajaks koguni 8. kohale (+1.13,2).

Kolmandat vahetust suusatanud Kristo Siimer jätkas südikalt. Kuigi mees kasutas nii lamadestiirus kui ka püstitiirus ära kaks varupadrunit, suutis ta Eesti hoida 10. kohal. Viimane suusaring tegui oma ja mõned kohad tuli Eestil tagasi anda. Siimer andis oma vahetuse üle 13. kohal (+2.13,9).

Ankrumehena alustas viimast vahetust esimest hooaega laskesuusatamises võistlev Raido Ränkel, kelle laskmine on viimasel ajal paremaks läinud. Lamadestiirus sai ta hakkama kolme varupadruniga, kuid vähemalt ei jäänud ühtegi märki üles. Püstitiiru järel tuli Ränkelil kahjuks minna ühele trahviringile, ent tal õnnestus koht säilitada ning tõi Eesti finišisse 13. kohal (+3.38,7).

Meeste teatevõistluse võitis kaks trahviringi suusatanud ja 8 varupadrunit kasutanud Norra nelik koosseisus Lars Helge Birkeland, Erlend Bjöntegaard, Johannes Dale, Vetle Sjaastad Christiansen. 4,4 sekundiga kaotas neile Prantsusmaa (Emiline Jacquelin, Martin Fourcade, Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet). Prantslased suusatasid nelja peale kokku kaks trahviringi ja vajasid kuute varupadrunit. Kodupubliku ees sai kolmanda koha Saksamaa (Philipp Horn, Johannes Kühn, Arnd Peiffer, Benedikt Doll), kaotades võitjale 48,2 sekundiga. Kaks trahviringi suustanud sakslased kasutasid ära 12 varupadrunit.