Eesti teatemeeskond võeti laskesuusatamise MMil rajalt maha

Kalev Ermits. Foto: Assar Jõepera
Kalev Ermits. Foto: Assar Jõepera

Eesti teatenelik ei saanud täna Itaalias Anterselvas laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel meeste 4×7,5 km teatesõidus lõpuni sõita, sest võeti enne neljandat vahetust liidrilt ringiga sissesaamise pärast rajalt maha.

Eesti jaoks ebaõnnestus kõik algusest peale, kui avavahetust sõitnud Rene Zahkna ei suutnud lamadestiirus ka kolme varupadrunit kasutades kõiki märke alla lasta. Tal tuli suusatada üks trahviring ja mees sai tagasi rajale 27 startinud meeskonna seas alles 21. kohal (+45,3). Püstitiirust pääses Zahkna küll ühe varupadruniga, kuid see positsiooni parandust kaasa ei toonud. Küll aga tõstis ta viimase ringiga Eestit paar kohta ettepoole ning andis oma vahetuse Kalev Ermitsale üle 19. kohal (+1.26,9).

Kalev Ermits võttis lamadestiirus ühe varupadruni ning suutis Eesti veel paar kohta ülespoole tuua 17. kohale (+1.34,7). Püstitiirus läks tal kehvasti, sest kolmest varupadrunist ei piisanud. Üks märk jäi siiski üles ning sõita tuli trahviring. Vahetuse andis ta Kristo Siimerile üle 22. kohal (+3.24,4). Kolmandat vahetust sõitnud Kristo Siimer kasutas lamadestiirus ülesjäänud kahe märgi alla saamiseks ära kolm varupadrunit, kuid seevastu püstitiiru läbis ta puhtalt ning asus pärast tiiru 21. kohal (+4.37,1). Ankrumees Raido Ränkel rajale ei pääsenud, sest Eesti võeti liidrilt ringiga sissesaamise pärast rajalt maha.

Teatesõidu maailmameistritiitli võitis pärast 19 aastast vaheaega täna neli varupadrunit kasutanud Prantsusmaa nelik koosseisus Emilien Jacquelin, Martin Fourcade, Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet, kusjuures Fourcade jaoks tähendab see esimest MMi teatesõidu kulda. Hõbemededalile tuli raskest seisust väljunud ühe trahviringi ja 12 varupadrunit kasutanud Norra  (+21,5). Viimases tiirus kullavõimaluse maha mänginud Saksamaale täna pronksmedal ühe trahviringi ja kaheksa varupadruniga (+36,2).

Meeste 4×7,5 km teatesõidu tulemused