Eesti teatemeeskond võitis Soomes tõusujooksu

Eesti võidukas teatemeeskond. Vasakult: Rando Riks, Mardo Lundver, Rauno Tiits ja Sander Kaur. Foto: erakogu
Eesti võidukas teatemeeskond. Vasakult: Rando Riks, Mardo Lundver, Rauno Tiits ja Sander Kaur. Foto: erakogu

Eesti teatemeeskond koosseisus Mardo Lundver, Rando Riks, Sander Kaur ja Rauno Tiits võitis 12. mail Soomes tõusjujooksusarja Red Bull 400 Lahti etapi, individuaalarvestuses sai Rauno Tiits 5. koha.

400 m pikkune distants sisaldas suusahüppenõlvalt ja -trepist ülesjooksmist. Rauno Tiits mainis, et ebaõnn saatis teda kvalifikatsiooni viimasesse ehk kuuendasse jooksu, mis tähendas, et meeskondliku ja finaaljooksu vahelised ajad jäid väga lühikeseks. “See aga jättis jälje taastumisele. Aitasin ise tublisti kaasa, et enda elu ikka võimalikult raskeks teha, võttes oma kvalifikatsioonjooksu ja ühtlasi kogu eeljooksude võidu ajaga 1.57,8,” lausus Tiits. Keegi teine aega alla 2 minuti ei jooksudki. Tagantjärgi tark olles arvas Tiits, et oleks pidanud 30 sekundit aeglasema aja jooksma, et end edaspidiseks säästa. “Kuna jooksu ajal polnud aegadest aimugi, siis sai ikka korralikult vajutatud, et finaalkoht välja võidelda,” märkis Tiits.

Oma eeljooksu võitis ära ka Rando Riks. Mees tegi sedavõrd suure pingutuse, et taarus mööda treppe allapoole, kuid peagi tuli teha uus start teatemeeskonna eest. “Õnneks hakkas asi venima ja teatevahetuse kohtade sissevõtmine võttis oma jagu aega ja nii mina kui Rando saime sel ajal ennast taas koguda,” ütles Tiits. Tema pidi jooksma sprinti allamäge. Teist vahetust jooksnud Rando Riks võttis eespool olevatele järgi ja Mardo Lundver startis juba esikohalt. Vahe konkurentidega kärises 50 meetrini ja Eesti võistkond võttis 30 võistkonna seas kindla esikoha ajaga 2.09. Eesti edestas järgmist teatenelikut 20 sekundiga.

Peale tetajooksu pidi Rauno Tiits tegema individuaalarvestuses veel finaaljooksu. “Proovisin ka mõned lahtijooksud veel teha, et näha enda seisu, kuid värskust polnud. Lohutasin end sellega, et ka teistel on raske. Allamäge lõigu võtsin rahulikult ja nii mõnegagi tuli vahe sisse – see aga ei tähendanud midagi. Siis hakkas üks lõputu ronimine pihta. 150 m märgis oli kõik veel kontrolli all ja liikusin liidritega samas tempos. 200 m peal hakkas meeletult raske. Pingutasin hambad ristis ja kannatasin ära. Järgnes 300 m ja tõus hoovõturajale. 50 m jäi veel minna. 2. ja 3. koht käeulatuses. Jalad enam e liikunud, kopsud põlesid ja pulss kosmoses,” kirjeldas Tiits, kes lõpetas võistluse 5. kohaga.