Eesti teatenaiskond diskvalifitseeriti laskesuusatamise MMil

Grete Gaim. Foto: Jarek Jõepera
Grete Gaim. Foto: Jarek Jõepera

Eesti teatenaiskond diskvalifitseeriti täna Itaalias Anterselvas laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel naiste 4×6 km teatesõidus, kuna viimast vahetust sõitnud Grete Gaim pöördus ühe laskmata ununenud varupadruni pärast tiiru tagasi.

Avavahetust suusatanud Regina Oja läbis lamadestiiru puhtalt ja lahkus tiirust 6. kohal (+9,0). Püstitiirus võttis Oja ühe lisapadruni ning ta jätkas 9. kohal (+34,7), ent vahetusalasse jõudis ta alles 13. kohal. Teist vahetust sõitnud Johanna Talihärm kasutas mõlemas tiirus ära ühe lisaparuni. Kui pärast püstitiiru asus ta 14. kohal (+1.45,8), siis viimase suusaringiga langes veel kolm kohta tahapoole ja andis oma vahetuse Tuuli Tomingasele üle 17. kohal (+2.18,2).

Kolmandat vahetust suusatanud Tuuli Tomingas ei suutnud ka varupadruneid kasutades lamadestiirus viite märki alla lasta ning pidi minema ühele trahviringile, saades tagasi rajale alles 19. kohal (+2.56,2). Püstitiirus vajas Tomingas ühte lisapadrunit ning tõstis Eesti naiskonna 16. kohale. Sellelt positsioonilt andis ta vahetuse üle ka ankrunaisele Grete Gaimile (+3.12,9).

Kui lamadestiirust, kus midagi hullu ei juhtunud, sai Gaim tulema ühte varupadrunit kasutades, siis püstitiirus läks olukord käest ära. Nimelt unustas Grete Gaim ühte varupadrunit kasutada ja tormas rajale. Ta pöördus tagasi tiiru ning laksis kasutamata jäänud lisapadruni ära. Üks märk jäi ikka üles ja Gaim suundus trahviringile, kust naases rajale 19. kohal (+4.58,5).

Liidernaiskonna Norra viimast vahetust sõitnud Marte Olsbu Röiseland võttis enne finišit hoo maha, tänu millele pääses Eesti naiskond liidrilt ringiga sisse saamisest. Eesti asus tol hetkel 19. kohal ehk oli viimane, kes ei olnud maha võetud. Grete Gaim suusatas küll finišisse, kuid Eesti naiskond tulemust kirja ei saanudki ja diskvalifitseeriti, sest Gaim eksis reeglite vastu, mis ei luba rajalt tiiru tagasi tulla.

Maailmameistritiitli võitis Norra koosseisus Synnöve Solemdal, Ingrid Landmark Tandrevold, Tiril Eckhoff ja Marte Olsbu Röiseland. Norra pidi suusatama ühe trahviringi ja kasutas ära 9 varupadrunit. Sama palju lisapadruneid kulutas ka hõbemedalile tulnud Saksamaa (+10,7). Pronksmedalid kuulusid tiirudes kokku kaheksa varupadrunit võtnud Ukraina nelikule (+18,4).

Naiste 4×6 km teatesõidu tulemused