Eesti teatenaiskond pääses MK-etapil napilt maha võtmisest

Tuuli Tomingas teatesõidul. Foto: Assar Jõepera
Tuuli Tomingas teatesõidul. Foto: Assar Jõepera

Eesti teatenelik sai täna Tšehhis Nove Mestos laskesuusatamise maailmakarikaetapil naiste 4×6 km teatesõidus 18. koha, pääsedes napilt liidrilt ringiga sisse saamisest.

Asjad arenesid kehvasti juba avavahetuses, mida sõitnud Tuuli Toimingas pidi lamadestiirus kahe üles jäänud märgi alla laskmiseks ära kasutama kõik kolm varupadrunit. Tiirust sai ta minema 22. kohal (+48,6). Püstitiirus võttis Tomingas kahe märgi jaoks kaks varupadrunit. Koht küll säilis, kuid kaotust liidrile tuli kõvasti juurde. Oma vahetuse andis Tomingas Johanna Talihärmale üle 22. kohal (+2.08).

Talihärmal läks lamadestiirus vaja ühte varupadrunit, ent vaatamata sellele langes Eesti viimasele ehk 23. kohale (+2.33,8). Püstitiirus vajas Talihärm kahte varupadrunit, aga koht veidi paranes ja ta lahkus tiirust 18. kohal ning andis sellelt positsioonilt vahetuse üle maailmakarikasarjaga liitunud Kadri Lehtlale (+2.49,9).

Lehtlal läks lamadestiirus küll tarvis kolme märgi maha saamiseks kolme varupadrunit, ent siiski tõstis ta Eesti koha võrra ehk 17. kohale (+3.40,1). Püstitiirus kasutas Lehtla ühte varupadrunit, aga sõiduga tuli ajalist kaotust juurde ja nii andis ta vahetuse üle ankrunaisele Regina Ojale üle 19. kohalt (+4.44,6).

Nii nagu Kadri Lehtlalgi tuli Regina Ojal lamadestiirus appi võtta kolm varupadrunit ja püstitiirus üks varupadrun, kusjuures püstitiiru jõudis Oja napilt enne seda kui liidernaiskonna Norra viimase vahetuse sõitja Tiril Eckhoff finišisse jõudis. Viimasel ringil võttis Oja käigu välja ja tõi Eesti finišisse 18. kohal (+6.42,2). Eesti järel suutis veel finišeerida Sloveenia. Ringi said sisse ja võeti rajalt maha Slovakkia, Bulgaaria, Jaapan ja Korea.

Teatesõidu võitis Norra naiskond, kes kasutas kaheksat varupadrunit. Teise koha sai  Prantsusmaa kümne varupadruni ja ühe trahviringiga (+28,7). Kolmandana jõudis finišisse Saksamaa 14 varupadruni ja ühe trahviriniga (+57,0).

Naiste 4×6 km teatesõidu tulemused