Eesti Triatloni Liit nomineeriti mainekale triatloniauhinnale

15665785_1191589060876720_8427589404641280956_n

Euroopa Triatloni Liidu pidulikule auhinnagalale Rooma on Eestist lisaks talitriatloni EM korraldajatele kutsutud ka Eesti Triatloni Liit, kes esitati nominendiks kategoorias „Suurima arengu teinud alaliit Euroopas“. Auhinnagalale võimalikku tunnustust kätte saama sõidab Eesti Triatloni Liidu president Margus Lepik.

Alaliidu presidendi sõnul jõudis Eesti triatlonielu tänavu uuele tasemele nii võistluste korraldamise, samuti tippsportlaste ja noorte sportlike saavutuste osas. „Aastal 2016 oli Eesti triatlon esindatud Rio olümpial, saavutati kõrged kohad Euroopa meistrivõistlustel, võideti esmakordselt Euroopa karikaetapp, kaks proffi ja viis harrastajat startisid Hawaii Ironmanil, noored esinesid tublilt Baltimaade ja Euroopa juuniorite karikaetappidel,“ toob Lepik välja mööduva aasta kordaminekud.

Lisaks tunnustas Lepik ka kodumaiseid triatloniürituste korraldajaid, kes suutsid koostöös alaliiduga tuua Eestisse Ironman 70.3 võistluse, Euroopa karikaetapi, Euroopa meistrivõistlused talitriatlonis ja Baltimaade meistrivõistlused triatlonis. Kõrget korraldusetaset hoiti triatloni ja duatloni karikasarja etappidel ning mitmetel teistelgi multispordiüritustel.

Ürituste heast korraldustasemest annab märku 23. jaanuaril Otepääl toimunud talitriatloni Euroopa meistrivõistlused, mis Euroopa Triatloni Liidu juhatuse poolt nimetati 2016. aasta üheks parima triatlonivõistluse nominendiks Euroopas.

Talitriatloni Euroopa meistrivõistluste direktori Siim Ausmehe sõnul on tegemist ootamatu tunnustusega mitte ainult võistlust korraldanud spordiklubile Meie Liigume, vaid ka Eesti triatlonikogukonnale tervikuna. “Nominatsioon Euroopa parima triatlonivõistluse kategoorias näitab selgelt, et Eestis on võimalik korraldada väga heal tasemel spordivõistlusi ning Eestis olemasolev sporditaristu koos võistluste läbiviimisesse panustanud inimestega on maailmatasemel,” lisas Ausmees.

Pea aasta tagasi Otepää karges jaanuarikülmas peetud eliidi stardis võidutsesid nii meeste kui naiste arvestuses Venemaa koondislased. Enda varasemaid tiitleid kaitsesid mitmekordsed Euroopa talitriatloni meistrid Pavel Andreev ja Olga Parfinenko, kes näitasid selget üleolekut just viimasel osaalal, suusatamises. Parima eestlasena lõpetas Sander Linnus kaheksandana.

Võistluse väga head taset väljendasid nii sportlased kui ka Euroopa Triatloni Liidu esindajad juba võistluste ajal. Venemaa koondise peatreener Andrei Gudalov, kes Otepääl käinud mitmel erineval võistlusel, polnud võistlustingimustest kõneledes kiidusõnadega kitsi. “Korraldus ja toimumiskoht on siin parimad, mis on Euroopa talitriatloni ajal üldse kunagi olnud,” kinnitas Gudalov.

Euroopa Triatloni Liidu galaüritus Roomas toimub 18. veebruaril 2017.